Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2014, 17:43   #21
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Jestem ewidentnie w zdecydowanej mniejszości, ale pozwolę sobie kompletnie się nei zgodzić z opinią Behemota. FOCH? Jaki foch? Jeśli osobiście nie cierpię horroru, zaś GM zmieni sobie klimat lekkiej fantasy na horror na zasadzie zaskoczenia, to mam robić to czego nie lubię dla niebycia fochliwym? Sobie jakoś nie żartujmy nawet w tej sprawie. Sesja takiej gry jak role playing, czy to głosowa, czy pisemna, ma być przyjemnością. Taki jest jej cel, jednocześnie ona nie ma poza tym celem jakichkolwiek innych. Jeśli jednak dla kogokolwiek gwałtowne zmiany konwencji są przyjemne, wtedy super, jeśli zaś komuś przeszkadza niszczyciel gwiezdny nad Altdorfem, to właściwie wiadomo.

Przyznaję jakoś, ze kiedy czytam niektóre wypowiedzi, one brzmią nieco: moja racja pewno jest najmojsza. Czyli: lubię łamać konwencje, lubię mieszanie, to znaczy że mieszanie jest dobre, zaś kto się nie zgadza oraz nie ma ochoty grać po takim połamaniu universum, to się focha. Przepraszam Behemot, ze akurat użyłem Twojego sformułowania, ale wypowiedziałeś się chyba najdobitniej pod tym względem przy swoim poście.

Proponuję Wam wypróbować to na innych przykładach niż role playing.
Czy fochacie się podczas zakupów, kiedy zamiast zamówionych niebieskich butów dostajecie różowe, jeśli nie lubicie różowego,
Czy fochacie się jeśli zamiast zamówionego kurczaka dostajecie owoce morza, których nienawidzicie,
Czy fochacie się jeśli idąc do kina na film fantasy zaserwowaliby Wam Ingmara Bergmana?
Osobiście focham się, tylko nie uważam tego za dziecinny foch wedle znaczenia Behemota, tylko sensowne oburzenie.

Przypuszczam ogólnie, że łamanie konwencji to trudna sztuka. Bowiem inna kwestią jest lekkie wzbogacenie danej sesji motywami nieco nieklasycznymi,
inną natomiast kwestią jest mocne łamanie konwencji. Bowiem chyba każdy GM stosuje to wcześniejsze, zaś mocno odmienne wrzutki stanowią kwestię wyczucia. Sprawa bynajmniej nie jest łatwa, wręcz przeciwnie. Twórca tego tematu na pewno zadał istotne oraz ważne pytanie, świadczące, iż szanuje swoich potencjalnych graczy. Przypuszczam właściwie, ze takie coś najlepiej stosować, kiedy zna się gusta graczy, dlatego będąc dosyć niepewnym lepiej takich elementów poniechać.
 

Ostatnio edytowane przez Kelly : 14-02-2014 o 17:46.
Kelly jest offline