Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2014, 11:00   #13
Akwus
 
Akwus's Avatar
 
Reputacja: 1 Akwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie cośAkwus ma w sobie coś
No widzisz, właśnie dla tego chodzi mi o doświadczonych graczy, by nie dyskutować z nimi co jest w zasięgu ich postaci a co nie Szukam takich, którzy podobnie jak ja mają frajdę z pisania a nie z pakowania swojej postaci i niekończącej się passy sukcesów. W mojej oceni post, w którym postać dostaje łupnia, chrzani włam, zostaje obiektem zdrady jest równie fajny jak ten gdy zdobywa kolejne fragi. Tak samo potrafię się z niego cieszyć jako gracz i jako MG.

Zdaję sobie jednak sprawę, że takie pozostawienie graczom pełni swobody jest ponad siły wielu. Już to trenowałem z marnym zazwyczaj skutkiem niestety

To po prostu nie jest koncepcja MG kontra gracze, a Wszyscy kontra świat, przy czym wszyscy tak samo go komplikują, co rozwiązują a MG robi tylko za ostateczną władzę decyzyjną.

W FATE jest świetny system Aspeków, które jak dla mnie wyczerpuje całkowicie potrzebną mi mechanikę, nawet jeśli owych aspektów nie sparametryzujemy to zdanie "Doświadczony netruner" czy "Weteran wojen afrykańskich" daje mi na prawdę pojęcie o tym jaka jest postać i co może.

Pamiętaj, że to system na krótkie sesje, szybkie łatwe i przyjemne, gdzie graczom już w trakcie gry może wpaść do głowy umiejętność/wyposażenie/znajomość postaci, która pozwoli na fajny filmowy opis sceny, nie na długofalowy rozwój postaci.
 
Akwus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem