Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2014, 11:21   #14
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Nie idzie mi o pakowanie postaci, czy niekończące się pasmo sukcesów...

Chodzi mi o to, że jako gracz muszę wiedzieć czym i co ryzykuję podejmując daną akcję. Jeżeli gram postacią ulicznego zabijaki i dochodzi do jakiejś nawalanki na ulicy to nie muszę używać sztonu - zakładam bowiem, że prawdopodobieństwo zebrania w zęby jest na tyle niskie, że mogę ryzykować. Jeżeli zaś jestem korpem, który w życiu nikomu nie przywalił to z marszu walę dwa sztony bo po prostu inaczej nie przeżyję...

Postać gracza musi być jakkolwiek zdefiniowana przed grą, a nie tworzyć się podczas sesji - często zależnie od wydarzeń i sytuacji. Bo wtedy właśnie dochodzi do pasma sukcesów, bo postać magicznie dostaje umiejki...

Oparcie tego o aspekty też jest wyjściem, bo aspektów jest określona ilość i określone konteksty ich tworzenia. Jest to jakaś baza na której opierają się wszyscy.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem