Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2007, 12:36   #21
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Cytat:
Ja jako MG wyrzuciłem zdanie o "atrakcyjności fizycznej".
To jest wyłącznie Twoja sprawa.
Cytat:
Załóżmy, że gracze decyduje się grać postacią, która ma twarz przeżartą kwasem. Jest fizycznie obrzydliwy i odrzucający, a charyzmę ma na poziomie 16 i jest zaklinaczem. Okej, żeby nie odrzucać tak od siebie ludzi zawsze nosi maskę. Ale schwycili go ludzie złego barona i pozbawili całego ekwipunku w tym maski. Teoretycznie powinienem mu dać teraz minusy do charyzmy. Chciałby jednym z zaklęć uwolnić się z celi, a tu figa. Nie może bo nie ma teraz wystarczającej charyzmy. Ale jak owinie sobie twarz prześcieradłem to już będzie miał?
Charyzma mówi o jego naturalnym wyglądzie. To czy ma przeżartą twarz nie zmienia mu charyzmy. Po prostu jest brzydki. Byłby piękny, gdyby nie miał.
Cytat:
Dokładnie o to chodzi. Charyzma to nie atrakcyjność seksualna, lecz umiejętność wywierania wrażenia na otoczeniu. Wrażenia wielokryterialnego, które umożliwia osiąganie sukcesów w kontaktach z innymi ludźmi. Oczywiście - osoby charyzmatyczne są na ogół atrakcyjne dla płci przeciwnej, ale nie działa to w drugą stronę, tzn. jeśłi osoba jest atrakcyjna seksualnie nie znaczy to, że jest charyzmatyczna. Innymi słowy atrakcyjność seksualna to zaledwie jedno z możliwych następstw wysokiej charyzmy, a nie jej rdzeń i przyczyna.
Nie wiem nad czym wy się upieracie. Możecie być nawet za uwolnieniem krasnali ogrodowych, ale w d&d charyzma jest utożsamiana z wyglądem fizycznym. Tak się go po prostu określa. Mechanika nie ma być zgodna z rzeczywistością, ma być spójna. I jest. Postać może oczywiście wyglądać inaczej niż na to wskarywała by charyzma(ślady po kwasie, ospie), ale wg zasad powinna wyglądać tak tylko z powodu tego wypadku, inaczej byłaby piękna.

Po prost- Charyzma okreśna siłe osobowości i według niej możesz określić atrakcyjność. Ta dyskusja jest bezprzedmiotowa z tego względu, że wy tutaj zaczynacie rozmawiać o zasadach domowych i gustach. Każdy może je wymyślać i ich się na forach nie krytykuje.

To, że chodzi tu tylko o przyrodzoną piękność, a nie aktualną macie dobrze zobrazowane na przykładzie zasad związanych z wiekiem- staruszkowie mają większą charyzmę.