Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2007, 17:08   #23
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Cytat:
Staram się pisać w oparciu o fachową wiedzę o tym zagadnieniu. To nie są moje gusta i domowe zasady. Tak jest. Jeśli nie wierzysz, sięgnij po pierwszą lepszą książkę o przywództwie, przeczytaj ją i zrozum. To przecież doskonały sposób na poszerzenie swych horyzontów.
Ten temat jest o D&D. Nie jestes zdolny pojąć? Przepraszam, ale do tej pory tego chyba nie zauważyłeś. Fachowa wiedza- tylko z podręczników D&D.
Cytat:
Proponuję też, abyś bardziej krytycznie podchodził do sposobu, w jaki wyrażasz swoje zdanie, szczególnie o tym, co sądzą inni. Czy to, co piszesz, kogoś nie urazi. Bo mnie razi. Szczególnie fragment o ogrodowych krasnalach. Jakbym opowiadał wyssane z palca bajki. A przecież tak nie jest.
Krasnale- miało byc śmieszne, ale oddaje sytuację. Ty nie mówisz nic o systemie dungenons & dragons- a o tym systemie jest temat. Co z tego wychodzi? Mówisz nie na temat. Załóż inny- czym jest u ludzi charyzma lub jakikolwiek inny. Chodź dla mnie to co juz napisaliście by wystarczylo. Po prostu trzeba to przenieść.
Cytat:
Siła osobowości prawie zawsze przekłada się na wygląd zewnętrzny, lecz uroda a wygląd zewnętrzny to nie to samo. Na przykład ładna kobieta nie musi być charyzmatyczna aby uchodzić za śliczną. W rzeczy samej może być cichą, bojaźliwą i nieśmiałą myszką. Jej charyzma będzie niska. Natomiast blizna u osoby o dużej sile osobowości i twardym, nieugiętym charakterze może być elementem wręcz pożądanym i podkreślającym tę siłę! Czy taka osoba jest atrakcyjna w zwyczajnym tego słowa rozumieniu? Zdecydowanie nie. Ale bije od niej pewność siebie i potęga, która jest odbierana przez płeć przeciwną jako atrakcyjna.
Co było mówione o realiźmie w D&D? Że go nie ma w naszym pojęciu? A to znaczy, że takie logiczne rozumowanie nie ma sensu?
Cytat:
dopiero miejscu wymienia się fizyczną atrakcyjność jako miarę Charyzmy
Tak czy tak, jest napisane, że odzwierciedla wygląd fizyczny(ten jaki powinien być bez kwasów i ospy).