Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2007, 13:36   #8
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Arango
Było państwo anarchistyczne. Okres wojny domowej w Rosji i Republika Nestora Machny.
Ciesze się, że wyedytowałeś ten niepotrzebny cynizm. Niestety i tak go przeczytałam - powiadomienia o odpowiedziach dochodzą szybko, a ja pracuję przy komputerze.

Wracając do tematu: anarchizm utożsamiany jest z całkowitym chaosem nie bez powodu oczywiście - w realnym świecie brak struktur, organów odwodzenia nie doprowadza do niczego dobrego.
Jeśli zaś chodzi o Machno, to dla jednych jest bohaterem (coś w rodzaju Janosika na dużą skalę :P) dla innych jest zwyczajnym bandytą i złodziejem. O jego republice nie słyszałam, więc chętnie posłucham tej historii - choć zapewne nie będzie zbyt piękna
 
Wernachien jest offline