Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2007, 16:30   #13
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Angrod
Otóż nie spotkałem się do tej pory z żadnym pomysłem na to jak by wyglądało anarchiczne państwo(a raczej to co kiedyś nim było). Wyobraźcie sobie chociażby szkolnictwo w anarchii.
Mój drogi, chyba niewłaściwie pojmujesz ten termin. Przez wybitnych politologów oraz socjologów anarchizm został uznany za nurt polityczny wywodzący się z ideologii socjalistycznej, bedący jej skrajnym odpowiednikiem. A głównym postulatem anarchizmu jest internacjonalizm, czyli brak państwowości, więc wyklucza sie istnienie takiego tworu. Poza tym błędnym jest spostrzeżenie, iż w anarchiźmie nie ma żadnej struktury. Według ideologii zapoczatkowanej przez pana Fouriera, w tymże nurcie istnieją gminy zrzeszające ludzi, którzy nawzajem sie uzupełniają, czyli istnieje w nich nauczyciel, piekarz, etc.

Cytat:
Napisał Wernachien
W historii każdy ruch komunistyczny zmierzał do przejęcia władzy i w efekcie totalitaryzmu, ale sama idea zakłada władzę w rękach ludu pracującego a nie kult jednostki.
Tutaj niestety mijasz sie z prawdą, bo po zapoznaniu sie z manifestem komunistycznym, możemy zauważyc, iż ideologia ta nawoływała do otwartej nienawiści wobec niektórych ludzi, w końcu opierała sie na walce, a głównym postulatem była krwawa rewolucja - musiała byc krwawa aby pozbyć sie kapitalistów. Komunizm różni się od faszyzmu jedynie tym, iż w komunizmie mamy wroga klasowego, a w faszyzmie rasowego, których w obu ideologiach nalezy wyeliminować.


Pozdrawiam i polecam lektury prof. Wojtaszczyka, bądź chociaż prof. Roszkowskiego.
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline