Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2014, 21:39   #151
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Dreak Zobacz post
Rozumiem, że dalej czekają nas mocniejsze potwory? Jeśli tak to kiepsko to widzę, bo moja postać po tych kilku walkach bierze na klatę każde ciosy. Da się połączyć atak z jakimiś unikami czy obroną, bo każda walka równa się odwiedziny w mieście.
Przy okazji wymyślania Sztuczek zorientowałem się, że przydałyby się manewry. Jakaś lista rzeczy jakie domyślnie można robić w walce (z możliwością wymyślania innych), które byłyby ściągawą. Takie manewry zawierałyby również uniki oczywiście. Jak będę miał chwilę czasu to to zrobię. Takich manewrów mogłoby być kilkanaście w stylu Die by the Sword. Bo na razie w większości okładacie się jak w starej grze z karatekami. arent you a little old for video games? - YouTube


Nad sztuczkami to jeszcze muszę popracować. Dotarłem do 7, każde po 100 PD. Jak macie uwagi to podajcie.

Cytat:
1. Szaklające Uderzenie
Warunek: Budowa 16+
Efekt:
- możesz zadać tylko jeden cios w czasie tury
- twój cios jest z Siłą Ciosu: 3
- twoi przeciwnicy (w walce bezpośredniej) też mają SC:3
Bez tego:
- nie ma Szaklającego Uderzenia

2. W ryj wszystkim
Warunek: Zręczność 16+
Efekt:
- zamiast jednego ciosu możesz wszystkich uderzyć wokół siebie D/D/L
Bez tego:
- zdając Trudny test umiejętności bojowej możesz uderzyć wszystkich wokół siebie -/D/D

3. Zwijka
Warunek: Spryt 14+, Percepcja 12+
Efekt:
- odwracasz się i uciekasz
Bez tego:
- odwracasz się, wystawiasz się na cios i uciekasz

4. Urzędnik MSZ
Warunek: Charyzma 16+
Efekt:
- zdając Bardzo Trudny test umiejętności gadki możesz spróbować pogadać z każdym
Bez tego:
- potwory nie chcą gadać

5. Ambasador
Warunek: Charyzma 18+, Urzędnik MSZ
Efekt:
- o ile potwory mają inny cel to ciebie nie atakują
Bez tego:
- potwory same decydują, czy ciebie zaatakują, czy resztę drużyny

6. Podmianka
Warunek: Zręczność 14+
Efekt:
- możesz bezkarnie zmieniać broń w czasie walki
Bez tego:
- zmieniająć broń w ręku wystawiasz się na cios przeciwnika

7. Scrooge
Warunek: brak
Efekt:
- każda skrzynia zawiera co najmniej równowartość 1zł dla ciebie
Bez tego:
- nigdy nie wiesz co jest w skrzyni


Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Ogólnie system neuro nie bardzo mi jednak pasuje do konwencji. Szanse na sukces mam przeważnie bardzo niewyraźnie, mimo że właściwie mam wysokie staty.
I podpisuję się pod Dreakiem. Zresztą poruszalem już problem braku obrony i jakiegoś dodatkowego rzutu na obrażenia, który dodatkowo pozwala mordować nas byle pierdołom.
Ten dodatkowy rzut wygląda tak, że rzucam k20 i testuję albo Budowę (Walka w zwarciu) albo Percepcję (dystansowa) - test jest inny niż w neuro, bo zamiast tyczyć się jednego PT to trzech na raz: Zwyczajny, Problematyczny, Trudny; gdy wypadnie 1 to Łatwy, Zwyczajny, Problematyczny, a gdy 20 to Problematyczny, Trudny, Bardzo trudny. Siła Ciosu równa się ilości kości, które zdają od największej do najmniejszej. Dlatego zazwyczaj Siła Ciosu to 2.

Niestety mam takie wrażenie, że system Tunelarz, który zrobiłem, jest gorszy niż neuro.
 
Anonim jest offline