Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2014, 08:30   #9
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Pierwsze odczucie mam negatywne. Może dlatego, że jestem Europejczykiem i potraktowanie Europejczyków jako kretynów i debili zacofanych technologicznie mi zupełnie nie leży. Pomijam już cały "cyrk" z wysadzeniem parlamentu europejskiego (póki co to tylko Ameryka dostała samolotem, a nawet kilkoma), ale niech będzie. Dalej jest już tylko gorzej - biedna Europa otrzymuje superduper wsparcie od Ameryki... Ble...

Co na tą sytuację kraje arabskie? Chiny? Rosja?

Co do samego pomysłu. Pierwsze co mi się skojarzyło to "Sklepy Cynamonowe" - świat się wali i pojawiają się najmole z hi-techem robiący za zbawców i obrońców. Nie wiadomo co robili wcześniej, nie wiadomo skąd ten hi-tech i czemu nikt go jeszcze nie ukradł, nie wiadomo... ale są i z definicji są dobry, bo bronią cywilizacji.

Pomysł wiec nie jest IMHO nowy, jednak nośny - każdy (przynajmniej raz na jakiś czas) lubi sobie porać superbohaterem z supertechem i supergunem. Myślę, że nie ma powodu, aby szarpać się na system RPG pod to - można z powodzeniem wykorzystać istniejące systemy. Ja prowadziłem taką kampanię w Shadowrunie, a kilka sesji udało się takimi "Cieniami" zagrać w CP2020.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem