Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-04-2014, 20:44   #13
Nightcrawler
 
Nightcrawler's Avatar
 
Reputacja: 1 Nightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemuNightcrawler to imię znane każdemu
To ja powiem tak:
Mechanicznie
DD - bo jak masz świeżych graczy i nie chce Ci się bawić w rozstawianie figurek na krateczkach mapki to jedziesz na tym d20 z modyfikatorami za broń i podstawowe bzdety i tyle. Czasem tam wrzucisz jakieś flankowanie albo co - ale podstawowy gracz nie będzie płakał że nie ma finty w połączeniu z takim a takim atutem co mu daje atak dotykowy..... bla bla bla.
Więc DD możesz rozegrać prosto i szybko.

Neuro za to - walka wręcz też może być szybka i sprawna jak gracze siedzą przy stole i melee idzie jeden na jeden - 3k20 twoje - 3k20 gracza - znoszą się sukcesy tu, tam, siam i zapominasz o manewrach, podbijaniu tempa itp. Ale i Ty i ziomek na przeciwko wiecie o co c'mon.
Z dośw. wiem że jak gracze znają system i mają pojęcie o Walce wręcz to może być super zabawa, takie rozegranie pojedynku wręcz- ale PBF i WW - jeszcze nie daj Bó między graczami - katorga. Przerabiałem to dosłownie wczoraj na docu i jak masz dwie postacie z dobrymi statmi to się młócą i młócą i bzy z tego jest.

W DD za to czy w realu czy w PBF nie ma problemu żeby noob ogarną l podstawy - bierzesz d20 i kulasz - w sumie tyle.
 
__________________
Sanguinius, clad me in rightful mind,
strengthen me against the desires of flesh.
By the Blood am I made... By the Blood am I armoured...
By the Blood... I will endure.
Nightcrawler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem