Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-02-2007, 11:22   #10
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Spadkobierczyni książęcego tytułu i majątku z cierpliwością poddawała się pospiesznym zabiegom służek. Złośliwie uśmiechnęła się, gdy stara "pudernica" - służąca, która zwykle obsypywała ją tym przeklętym pyłem - omal nie zemdlała, widząc pociemniałe od gleby dłonie oraz odrobinę matki ziemi za paznokciem księżniczki.
Przygotowania trwały, Verita nauczyła się już nie zwracać uwagi na to, co się z nią dzieje. I tak nikt jej tu nie słuchał, wszystkim sterowała Pani Matka. Ona sama będzie mogła decydować o swym stroju dopiero po ślubie, a i tu uwzględniając preferencje męża. Z zaciekawieniem przyjrzała się twarzy Emmy, czy aby nie skrywa jakiejś wartościowej dla niej tajemnicy. Słodki uśmiech tamtej i spiesznie odwracany wzrok potwierdziły przypuszczenia Verity. Poczuła, że serce zabiło jej gwałtowniej. Może dziś w nocy będzie mogła...? Czuła, że niecierpliwość pożera jej duszę, wszak zostało jej już tylko kilkadziesiąt stronnic.
Dziewczyna zachichotała w duchu.
"Emma zapewne myśli, że z pomocnikiem skryby łączy mnie jakiś romans. Ciekawe co by zrobiła, gdyby się dowiedziała, że jest on tylko posłańcem między mną a starym skrybą i nie romansować tam chodzę, a uczyć się historii i strategii wojskowej. Jak ją znam byłaby rozczarowana, pytałaby 'po co mi to'... I byłoby to zapewne dobre pytanie, bo wiedza ta raczej w życiu mi się nie przysłuży. Chyba, że mąż mój postara się o cały oddział dzieci... Fuj! Boże, dlaczego uczyniłeś mnie kobietą?!"
Verita zamknęła oczy, starając się wyrzucić z umysłu ciągłe pokrzykiwania i kłótnie na temat tego czy wstążki we włosach mają być koloru lazury czy błękitu.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline