Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-04-2014, 23:41   #16
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Anonimie z całym szacunkiem ale sam podkreśliłeś, że mając taki wybór, wybierzesz Neuroshimę bo znasz jej mechanikę. Wg mnie twoja opinie jest niemiarodajna.

No ale do rzeczy.
BeF1990 sporo mogłeś poczytać o stopniu skomplikowania systemów czy różnicach w świecie. Ja natomiast chcę zwrócić twoją uwagę na jedną kwestię. A mianowicie poziom heroizmu w obu grach.
Neuroshima jest w systemem zabójczym i największym sukcesem postaci jest często przetrwanie. Tu nawet jedno trafienie może się okazać śmiertelne.
Natomiast d20 nawet w świecie Neuroshimy będzie bardzo heroiczny, już od 3 poziomu postaci będą miały na tyle dużo punktów wytrzymałości, że pojedyncze trafienie bez problemu zignorują. Od poziomów powyżej 6 bez problemu zmieniają się w jednoosobowe armie.

Pytanie więc jest skierowane raczej do Ciebie i twoich graczy. Jak bardzo heroiczną grę preferujecie?

PS Mechanika d20 jest w zasadzie mało skomplikowana choć niektórych może przerażać na początku, jednak po góra dwu sesjach staje się wręcz intuicyjna.
 
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem