Wątek: Neuroshima HEX
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2014, 19:24   #18
goorn
 
goorn's Avatar
 
Reputacja: 1 goorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znanygoorn wkrótce będzie znany
Dostałem na urodziny nową edycję Neuroshimy Hex i mogę się pokusić o kilka słów komentarza, np dla niezdecydowanych.

Gra jest wydana ślicznie, od fajnych grafik na okładce do świetnie zrobionych żetonów. W środku oprócz planszy, wspomnianych żetonów i instrukcji są również pomocnicze ściągi dla każdej z armii, bardzo fajnie i solidnie wykonane, oraz cały zestaw tzw heksogłówek, czyli praktycznie tryb dla jednego gracza

Zasady gry są dość proste, wystarczyła nam z dziewczyną jedna partia, by ogarnąć 90% zasad, a oboje mamy praktycznie żadne kontakty z poważniejszymi planszówkami. Później już tylko w pojedynczych, problematycznych przypadkach zaglądaliśmy do instrukcji. Sama gra wciąga, jest szybka i intensywna, każdy ruch ma znaczenie, nad każdym trzeba pomyśleć. Nie wiem jak jest z regrywalnością i zbilansowaniem armii, bo dopiero zaczynam swoją przygodę, ale coś czuję, że spędzę mnóstwo godzin przy tej grze
 
goorn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem