Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2014, 11:27   #41
denmad
 
denmad's Avatar
 
Reputacja: 1 denmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodzedenmad jest na bardzo dobrej drodze
o o o ale faza, ja też chcę.

Słuchajta: pyszna rzecz, jakieś 10 minut roboty a macie jedzenie lepsze niż gdybyście z nudów zajrzeli do jakiegoś KFC czy coś.

TORTILLA Z ZAPIEKANYM W PIKATNEJ PAPRYCE KURCZAKIEM (brzmi epicko)

No więc tak, najsampierw będę wam tu prawił o porcji na jedną osobę - także gdybyście chcieli przygotowywać te danie dla na przykład dwóch osób, pomnóżcie ilość składników x2.

Potrzebujecie: Naleśników Tortilli (ja kupuję w Mili, 10 sztuk kosztuje 11 złotych - drogo, niestety ale zważywszy że jeden naleśnik = jedna porcja, to do przeżycia) Jakiegoś Ostrego Sosu (ja używam ostrych vifonów) sałaty, jogurtu naturalnego, majonezu, keczupu, przyprawy do kebaba/papryki ostrej/papryki słodkiej/majeranku/cotamjeszczemacie, 1/3 piersi z kurczaka (wedle gustu, kto ile woli), pokrojony w plastry ogórek i pomidor.

Pierś z kurczaka kroicie w kostkę, posypujecie przyprawami, odstawiacie na parę godzin, żeby przyprawy dobrze wsiąkły w potrawę (jeśli wam się chce, bo mi jakoś nie) smażycie na niewielkiej ilości oleju.
Mięsko nam się smaży. Tymczasem rozwijacie sobie jeden naleśnik tortilli na talerzu i na skrajny bok układacie liść sałaty, parę plasterków świeżego ogórka i pomidora. Całość oblewacie keczupem oraz sosikiem który uzyskacie z połączenia około 1 łyżki majonezu z jednym małym jogurtem naturalnym oraz masą przypraw. Przyprawy warto "ubić" w moździerzu. Wlecjie też tam keczupu. Całą naszą "sałatkę" na placku tortilli polewamy tym sosikiem. W międzyczasie mięsko powinno dojść. Ładujemy kawałki kurczaka na nasz sosik i całość jeszcze, wedle uznania, polewamy ostrym sosem. Lub nie. Jak kto woli. Następnie zawijamy tortillę (uwaga, rwie się!) Kiedy już uda nam się "zamknąć" wszystkie składniki wewnątrz - pozostaje całość umieścić w mikrofalówce i nastawić na dwie, trzy minuty. I oto naleśnik staje się miękki uwalnia aromaty typowe tortilli (pachnie papryką, cud miod sprawa) a wy macie do spałaszowania kurczaczka z warzywami w naleśniku MNIAM MNIAM!

Polecam - 10 minut pracy, a syte, nawet w miarę zdrowe i tanie.
 
__________________
Marchewkom tak a burakom NIE!

- Zenek, "Buraki"
denmad jest offline