Wątek: Cyberpunk 2020
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2014, 18:33   #16
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Zasadniczo jako wywołany do tablicy drugi MG postaram się odpowiedzieć na pytania na które odpowiedzi jeszcze nie padły i rozwinąć pewne kwestie na które chciałbym położyć nacisk.

Pierwsza kwestia która wpłynęła i wzbudziła wątpliwości to mechanika. Nie będzie to standardowa mechanika CP, będzie z nią co najwyżej luźno związana. Jest ona zasadniczo wynikiem mojej wieloletniej frustracji sytuacjami w których mając fajny pomysł na nieprzekoksaną a po prostu wyjątkową i ciekawą postać, spędzałem długie godziny z kalkulatorem w ręku wertując podręcznik i raz po raz przeliczając i przesuwając punkty tak by swoją koncepcję chociaż jako tako przenieść na mechaniczną kartę postaci. Ba często okazywało się, że musiałem z bardzo wielu rzeczy rezygnować żeby postać pasowała do swojej mechanicznej karty. W związku z tym do tej sesji będę wymagał dokładnego opisu postaci, jej sfery fizycznej, intelektualnej, duchowej i historii. Na podstawie tych opisów stworzę dla swojego własnego użytku karty postaci, zawierające informacje o uzdolnieniach i umiejętnościach postaci zawartych w opisach. Większości z was zapewne nasuwa się pytanie co stanie się jak ktoś opisze postać jako kogoś bogatego, nadludzko inteligentnego, niepokonanego w każdej dziedzinie supermana... Otóż ktoś taki zwyczajnie dostanie ode mnie conajwyżej dużą dozę współczucia dla jego kulejącej wyobraźni oraz wyraźnie zanikającego zdrowego rozsądku a nie miejsce w sesji. Co do nieścisłości o których wspomniał Plomiennoluski to nie będą miały one specjalnego znaczenia, a wręcz uatrakcyjnią rozgrywkę. Każdy gracz będzie musiał znając swoją postać oceniać "na oko" co może a czego nie jego postać i brać pod uwagę to, że się w tej ocenie pomyli. Poza tym jak już wspomniała Ruda mechanika pełni funkcje czysto pomocnicze i kości nie będą zbyt często w użyciu, głównie ważne jest to co ktoś napisze.
Idźmy dalej, co do pytania Micasa sesja osadzona będzie w cyberpunkowym Związku Suwerennych
Republik Radzieckich a co za tym idzie jest tylko jedna korporacja z prawdziwego zdarzenia czyli SovOil a możliwości gry korpem nie przewiduję. A tak btw. dla informacji wszystkich cyberpunkową Neo-Rosją (przynajmniej w tym wydaniu które będzie w sesji) nadal rządzą komuniści. Więcej informacji nt. sytuacji politycznej i społecznej pojawi się w rekrutacji.

Verrmor- Każdy kto pozna system i wyczuje klimat na tyle by napisać dobrą kartę dostanie się do sesji

Ashaar- Pierwsza, rozruchowa sesja w której bohaterowie będą dziećmi a właściwie nastolatkami ma być tak naprawdę tylko wstępem, taką rozgrzewką dla rozpoznania realiów oraz klimatu, kolejne części będą zakładały przynajmniej kilkuletni przeskok i dorosłych bohaterów.

W sumie jak do tej pory to chyba tyle, pozdrawiam i czekam na ew dalsze pytania.
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"

Ostatnio edytowane przez Durendal : 13-05-2014 o 18:37.
Durendal jest offline