Wątek: Yggdrasill
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2014, 20:39   #20
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
xeper, ie trzeba skoro masz knigę Ale Jorun to kobieta, nie zabraniam, ale... jak chcesz.


Tym, którym łatwiej ogaraniać archetypy, koncepty skojarzeniami i porównaniami:

Szlachic:
  • Earl, Jarl - (rodzina Jarla, wymiennie można stosować tytuł Earl) - Jorun Hrolfsdottir (porównując do serialu, jest to pozycja np. Bjorna, syna Ragnara Lodbroka), we wstępniaku jest zapowiedziane, że ta dziewczyna jest wyznaczona na następcę tronu, więc w przyszłości będzie ona jak Lagertha po objęciu roli wodza klanu wyeliminowanego Earla Sigvarda.


Mędrzec:
  • volva (Hild Thorbjornsdottir) - serialu taką volvą jest na przykład Aslaug a męski odpowiednikiem Wyrocznia (jasnowidz bez oczu) lub nawet Floki,
  • thulr (Klemet Gandalvsson) - w serialu to nie ma blisko nikogo, ale... skojarzyć można go jako połączenie Radagasta z Flokim, choć C7 dało mu w nazwisku Gandalfa za ojca
  • skald (Yngwe Gilsursson) - w serialu chyba nie ma nikogo takiego, ale to jest akurat w miarę przejrzysty koncept.


Wojownik:
  • hirdman - (Sigurd Ivarsson) zawodowy żołnierz; większość bondi ma zawód rolnika, pasterza, etc. i dodatkowo jest się wojownikiem w razie potrzeby, wezwania do broni. hirdmani są elitarnymi wojownikami opłacanymi przez Jarla. taki oddział specjalny 24/7. W serialu każdy był niby podwójną profesją, ale wokół króla Horika oraz na początku serialu przy Earlu Haraldsonie pojawiali się typowi ochroniarze.
  • berserker - (Thorgrim Olavsson) tłumaczyć chyba nie trzeba. Wydaje mi się, że serialowy Rolo jest najbliżej tego konceptu.

Mam nadzieję, że tych kilka słów pomoże. Sorry, że nie pisałem o tym w pierwszym poście, ale to głównie przez brak czasu i trochę z obawy przed natłokiem materiału do połknięcia na raz
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline