Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2014, 11:55   #4
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Pierwsza!

Witam wszystkich/kie współ-graczy i współ-graczki. Z niektórymi z Was grałam, z niektórymi nie, niektórych czytałam, ale widzę też kilka nieznanych mi twarzy. Mam nadzieję - nie, mam pewność - że razem stworzymy niesamowitą opowieść

O mnie:

Lubię na sesji "socjal" czyli interakcje między postaciami (czyli dużo docka!), dialogi, w miarę dynamiczne i ciekawe relacje w drużynie i z NPC (a nie tylko "idziemy i tniemy"), no i immersję w świat - czyli też trochę "symulacji" życia w sesji (wspólne sikanie :3 )

Jako osoba znam się dość na mechanice dnd i przeczytałam - choć pobieżnie - większość podręczników do gry. Więc można startować do mnie z pytaniami o to i owo. Nieźle szukam w googlach, ogarniam wszystkie trudne kwestie techiczne i zawsze znajdę fajny obrazek.

Kontakty są w profilu, najbardziej preferuję GG. No i docka sesyjnego.

Aha. No i mam dość zwichrowane, nieco zaczepialsko-absurdalne poczucie humoru. Moje wypowiedzi proszę więc traktować z dużym dystanesem i nie obrażać się

---

O postaci:

Kostrzewa
mieszka od kilku lat w trzcinowej chatce na rozlewisku rzeki, która płynie pod Ybn Corbeth. Jest w miarę znana mieszkańcom jako "lokalna wiedźma", która umie leczyć, gadać ze zwierzętami, doradza w kwestiach wycinki drzew czy ma dostęp do rzadkich ziół. Wiadomo, jak to z wiedźmą - traktowana jest z pewnym dystansem i różne plotki na jej temat krążą (szczególnie niepochlebne rozsiewa kapitan straży miejskiej, Erik Thromm), ale generalnie nie przeszkadza to niektórym robić z nią interesów czy chodzić na bagna po radę..

Czasem odwiedza miasto - zwykle jest to "Złowieszczy Jeleń", gdzie wpada na kufelka (czasem dwa) i posłuchac plotek. Przyjaźni się ze Jallerem Skiratą (ale z jego córką już nie) i wymienia się informacjami z innymi członkami klanu Kamiennych Żmij.

Jako druidka należy do lokalnego kregu druidycznego - i tym, którzy orientują się w meandrach lokalnej polityki znane są jej utarczki z Aerinem Kruczym Skrzydłem. Kostrzewa kilka razy stawała w obronie miasteczka i jego mieszkańców przed zakusami gorącogłowego elfa.

Wygląd:

Wysoka, szczupła kobieta o oliwkowo-zielonej skórze, spod której przebijają węźlaste sznury mięśni i ścięgien. Widać po niej wyraźne orcze dziedzictwo: spiczaste uszy, wystające z warg kły, płaski nos i żółte oczy. A raczej oko, bo drugie pokryte jest bielmem. Czarne, sztywne włosy spadające jej na ramiona są poprzetykane nitkami siwizny i zdecydowanie przydałoby się im porządne czesanie.

Zresztą, cała jej postać sprawia wrażenie kogoś, kto niezbyt przejmuje się wyglądem: długie, połamane i brudne paznokcie, ubranie - coś w rodzaju habitu składającego się z wielu różnych warstw skóry, futra i tkaniny - jest wielokrotnie łatane i upaćkane ziemią, liści, błotem i innymi podejrzanymi plamami. Tylko na szyi i uszach ma coś w rodzaju prymitywnych ozdób z drewnianych paciorków i suszonych owoców.

Kobieta pachnie lasem i wilgotną glebą; choć wydaje się być mocno doświadczona przez życie, stąpa pewnie i z hardo uniesioną głową, podpierając się długim kijem. Na jej ramieniu przysiadł pokaźnych rozmiarów nastroszony kruk, przez właścicielkę pieszczotliwie zwany “Wredotą”.


---

Pytanie do MG: jak bardzo możemy puścić wodze wyborbraźni w pierwszym poście? To znaczy ile dozowolnego jest światotowrzenia i jaki zakres czasowy (w tył) obejmować może post? Oraz jaką mamy dowolność w wyborze "miejsca startu" ?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 19-05-2014 o 12:05.
Autumm jest offline