Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2014, 13:28   #7
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację

A gdyby tak George R.R. Martin napisał osiem książek sagi "Pieśni lodu i ognia", a nie siedem? W tej chwili jest dopuszczana taka możliwość. Przecież w oryginale miała to być trylogia, więc kto wie. Ostatnio redaktorka Martina, niejaka Anne Groell, powiedziała:

„Zaczynam się nad tym zastanawiać, choć 7 to liczba, jaką mamy aktualnie zakontraktowaną w ramach umowy. Pamiętam, kiedy zadzwonił do mnie, lata, lata temu, by wyznać, że jego mała trylogia… no cóż… nie jest już trylogią. Przewidział cztery książki. Powiedziałam: Siedem Książek dla Siedmiu Królestw. Potem on powiedział: pięć książek. A ja mówiłam: Siedem Książek dla Siedmiu Królestw. Wtedy on doszedł do sześciu, a ja… No cóż, wiecie o co chodzi. Wreszcie zaczęliśmy mówić tak samo. Siedem książek dla Siedmiu Królestw. Tylko, jak niedawno dowiedziałam się podczas redagowania ‘Świata Lodu i Ognia’ (zaplanowane na październik kompendium wiedzy o Westeros – przyp. red.), formalnie jest osiem królestw, które zostały połączone, gdy Aegon Zdobywca wylądował w Westeros. Tak więc może osiem książek dla Siedmiu Królestw byłoby w porządku”

Jeśli informacje te się potwierdzą (choć pewnie nie będzie to w najbliższym czasie), dam wam znać.
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem