Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2014, 12:48   #18
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Łojoj. Ale zaineresowanie. Super, że zadajecie pytania - pozwala mi to skrystalizować wizję gry. A więc po kolei:

Cytat:
Smutek, że się nie rozbijemy, ale i tak jestem mocno za.
A kto powiedział, że nie? Muahahaha! <evil śmiech MG> A serio - w planie przygody jest pewne założenie, że nie wszystko... a, co ja wam będe spojlerować :P

Cytat:
O ile będą jacyś tubylcy do wybi... znaczy, cywilizowania. Będą, prawda?
Na pewno w trakcie gry (raczej w kolejnych rozdziałach niż z samego początku) będzie jakiś konfliktogenny "czynnik ludzki". Czy będą to inni kolonizatorzy, czy jakaś wyprawa, czy tubylcy... czy Cyloni :P - trudno orzec i nie będę zdradzać za dużo. Ale tak, przewiduję takie coś.

Cytat:
Jeden statek, jeden zespół?
Jeden statek, parę nacji?
Parę statków, parę nacji?
Jeden statek, a zespoły - jak gracze się dogadają. Sytuacją wejściową chcę zostawić maksymalnie prostą i nie komplikować jej na siłę - bo i tak zapewne dojdzie do naturalnych podziałów prędzej czy później (a z tym i dojdzie pracy MG) więc nie ma sensu utrudniać sobie na starcie. Stąd "narzuconych" podziałów raczej nie będzie z początku.

Cytat:
Chętnie ale po zmianie końcówki pierwszego z założeń fabularnych.
Na jakie...?

Cytat:
Teraz widzę, bez psi.
O ile psi jestem w stanie jeszcze dopuścić - na zasadzie wyjątku i jakiejś zupełnej egzotyki - to z innymi rzeczami (AI, androidy etc.) jest taki kłopot, że założenie ich istnienia od razu podnosi poziom technologiczny całego świata. Co odbiera grze wiele uroku. Bo jeśli cywilizacja produkuje powiedzmy androidy i ma full AI, a idą za tym inne technologiczne wynalazki, to jej kolonizacja mniej przypomina survival, a bardziej boskie zniebazstąpienie.

Cytat:
Ale jeżeli przypadkiem wszystko się obsunie na wrzesień to byłbym chętny
Będzie można dołączyć "w transie". Znaczy w trakcie sesji

Cytat:
tylko jeśli pierwsze założenie będzie utrzymane
Znów odeślę do BSG i ich poziomu technologicznego Poz drobnymi wyjątkami nie zamierzam się poza ów poziom wychylać, a swoisty low-tech jest w założeniach samego systemu.

EDT: Sorki że tak krótko, ale jestem na wylocie :P Dziękuję za opinie i pytania i zachęcam do kolejnych! Pamiętajcie, że im więcej ustali się teraz, tym gra będzie bardzie odpowiadała Waszym wymaganiom
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 06-06-2014 o 13:04.
Autumm jest offline