Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2014, 17:55   #125
Wafergix
 
Reputacja: 1 Wafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodzeWafergix jest na bardzo dobrej drodze
[TS/Skype] Zabawa w szeroko pojętym Starym Świecie

Witam, jestem stosunkowo nowym graczem RPG, ale chciałbym spróbować takiego oto eksperymentu. Zamiast gry w Warhammera, opartej na sztywne reguły, chciałbym się "pobawić w Starym Świecie".

Nie uważam się za znawcę realiów młotka, ale ciągle nad tym pracuję. Proponuję rodzaj storytellingu w Starym Śiecie jako settingu, natomiast kwestia mechaniczna zależałaby w pełni ode mnie jako MG. Co to oznacza? Każdy gracz stworzy postać pasującą do realiów świata, ale nie ograniczoną podręcznikowymi profesjami, ani mechaniką (chyba, że tak chce gracz). Dla mnie każdy zainteresowany wypełni długą ankietę (taki mój fetysz), który pomoże mi poznać postać, a i twórcy może pozwoli lepiej się w nią wczuć Rozwój postaci będzie się odbywał czysto fabularnie, gdy mi się coś spodoba nagrodzę to czymś namacalnym, co ułatwi dalszą grę/życie postaci.

Pomysł ten wpał mi do głowy stosunkowo niedawno, więc wszystkie zasady i rozwiązania są jeszcze w fazie projektów, niemniej rekrutacja ta być może pokaże mi czy ktokolwiek byłby zainteresowany taką formą rozgrywki. Co do kampanii, prowadzę ją obecnie w formie sandboxu (i w takiej też formie pozostanie) jednej drużynie i na razie wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku Zainteresowani zabawą w starym świecie dostaną ode mnie wytyczne co do tworzenia postaci (albowiem kampania mimo wszystko ma pewne wymagania).

Ogólne podsumowanie:

- forma zabawy: TS/Skype+ Roll20, sandbox, dużo storytellingu

- 4-5 osób, które wybiorę niezaleznie od kolejności zgłoszeń (najlepiej jakby jedna z osób posiadała kanał na TS'ie)

- szukam osób kreatywnych, niekoniecznie doświadczonych, ale raczej dojrzałych, szukających dobrej zabawy, ale nie upierających się przy sztywnych jej regułach (żeby nikt się nie kłucił, gdy MG podejmie jakąś decyzję!)

Tyle na razie, czekam na zgłoszenia Najlepiej na mail dzimbo2304@wp.pl
 
Wafergix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem