Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2014, 22:51   #31
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Łojojoj. Dasz graczom palca, a wezmę całą rękę. I jeszcze nogę ogryzą :P

No to po kolei:

Cytat:
Jaki poziom technologiczny podręcznikowo posiadają nasi badacze?
Celowałam w TL: 10, ale ostatecznie wygląda na to, że kompromisowe będzie takie rozwiązanie: maksymalny poziom w świecie gry to TL 13, a sesja będzie oscylowała gdzieś w ok. 11-12. Z elementami 10 oczywiście

Cytat:
Rozumiem, że w kwestii podręcznika mówimy o wersji z 2008 roku? To chyba była ta wersja z Mongoose Publishing jak dobrze pamiętam.
Tak, to ta.

Cytat:
Dodatki również wchodzą w rachubę przy tworzeniu postaci/dalszej gry?
I tak, i nie. Na pewno będę korzystać z dodatków typu "listy rzeczy" (np. gotowe pojazdy, przedmioty etc.) ale raczej nie z dodatków wprowadzających zmiany mechaniczne czy inne opcje. Wynika to z tego, że skoro mechanika ma być po stronie MG, wszyscy muszą mieć równe szanse. A taką "równą szansą" jest wersja core bez grzebania w dodatkach.

Cytat:
akie byłyby warunki na planecie. Pi x oko ziemskie czy powiedzmy trza łazić w skafanfdrach albo samej masce czy co...
To jest bardzo dobre pytanie!

I odpowiem na nie tak: do wyboru, do koloru... Mianowicie mam pomysł przygotowania kilku planet o rożnych czynnikach, zagrożeniach i możliwościach i dania ich do wyboru w sondzie przy samej rekrutacji. Tak więc już gracze na etapie przystępowania do gry zadecydują, gdzie chcą lecieć i z jakimi wyzwaniami się mierzyć.

Cytat:
Jaki zasięg miałaby ludzka cywilizacja?
Uważam, że "zewnętrzny" świat gry powinien być bardzo skrótowo zarysowany, stąd ta kwestia będzie raczej płynna. Domyślnie, dla poziomu technologicznego jaki miałby obowiązywać w sesji, ludzkość skolonizowała najbliższe sobie planety, i wyprawia się na "nowe lądy" do innych układów gwiezdnych. Nad polityczną mapą Wszechświata jeszcze myślę, ale chyba będzie ona dość standardowa: ot, kilku dużych graczy i mnóstwo płotek.

Cytat:
troszkę brakuje mi celu dla BG
Prócz chęci przetrwania? Będą takie cele, myślę, że każdorazowo związane z jakimś zadaniem + cel długofalowy. Niestety, nie mogę za wiele odsłonić bez zdradzania fabuły. Na pewno fabuła będzie miała jakąś "linię", a nie będzie to sanbox, gdzie świat nie działa poza graczami.

Cytat:
udostępnienie obcych dla BG na początku gry też nie byłoby złym pomysłem
Tu mam twarde "nie". O ile sugestie dot. innych fragmentów gry są dla mnie cenne i mogę dużo zmienić w swoim pierwotnym zamyśle (ta dyskusja tutaj już spowodowała, że kilka rzeczy uległo korekcie), to tego akurat będę się trzymała. Min. z powodów założeń fabularnych, które nie są tak oczywiste... jako podpowiedź rzucę jedno nazwisko: Daniken. I na tym poprzestańmy

BTW. Uważam, że nawet na Ziemi ludzie są zróżnicowani względem siebie nie gorzej niż UFO. A co dopiero w przyszłości, kiedy będą zamieszkiwać wiele różnych planet...

Cytat:
lepszy wyższy poziom technologiczny niż jakieś dziwaczne psi i inne czary-mary
Właśnie obawiam się, że wyższa technologia spowoduje jakieś "czarymary". Ale mam nadzieję, że TL 10-13 Cię satysfakcjonuje

Cytat:
Jak to ma być sesja sf o kolonizowaniu planety, to z pełnym rozmachem. Nawet mając dostęp do wysokiej technologii przeżycie w skrajnie trudnych i obcych warunkach nie jest łatwe.
Wszystko po kolei. Na pewno nie dam Wam do ręki w pierwszej sesji sprzętu do kontroli pogody w skali całego globu, ale nie stawiam też górnej granicy - jeśli gracze będą w stanie osiągnąć ten poziom, to dostaną takie możliwości. Nie chcę po prostu, żebyście za szybko złapali "syndrom boga" i się znudzili "że wszystko możecie".

Cytat:
Mnie najbardziej ciekawi jaki jest zamysł na samych 'kolonizatorów', po wstępie w pierwszym poście zgaduję, że wcale my tacy kryształowi i szlachetni nie jesteśmy.
Postacie mają być różnorodne, i założenia sesji będą temu sprzyjać. Szczegółów nie zdradzę, ale tak jak pisałam wcześniej - świat "poza" planetą będzie dość ogólny, więc nie będzie z góry narzuconych sztywnych ram kim mają być - lub nie mają być - Wasze postacie. Amerykę i Australię też kolonizowała wesoła mieszanina różnych dziwnych indywiduów

----

Ufff.

Mam nadzieję, że na razie wszystkie kwestie zostały wyjaśnione. Wasze pytania są super, od razu nakreśliły mi kilka spraw, nad którymi muszę pomyśleć, a nie uwzględniałam ich w pierwotnym pomyśle

Ma nadzieję, że rzucicie jeszcze kilka rzeczy i wiele innych pytań/pomysłów - każda odpowiedź coraz bardziej krystalizuje świat gry i rekrutkę

A.
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline