Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2014, 11:47   #46
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
ej. Rekrutacji jeszcze nie ma, nie popędzajcie biednej MG. Na razie utknęłam na robieniu planety i statku, a wg. zasad podręcznikowych to jest jednak trochę pracy

Co do postaci, powiem tak, jak niektórym już pisałam:

Nie będzie selekcji kart, tylko kontrola jakości. Krótko mówiąc - kto chce zagrać, to zagra, karty nie będą odrzucane, tylko "poprawiane do skutku". Mam nadzieję, że ten zabieg zwiększy ilość graczy.

Decyzja "kim można grać" jest w waszych łapkach. Ma wam się grac dobrze; zresztą, proces tworzenia postaci uniemożliwia zrobienie "czegoś" dziwnego Na wyprawie każdy się przyda, a jak nie, to każdy może - z różbych powodów - wziąć w niej udział.

Historia, charakter i motywacja będzie ograniczona do minumum - wystarczy kilka zdań i ogólna koncepcja. I tak odgrywanie wyjdzie "w praniu".

Jedyne - na tą chwilę - ograniczenia to

a) gramy "czystymi" ludźmi (można mieć cybernetykę, ale wyłącznie wg. zasad z podręcznika)
b) TL max. 13 - jeśli chodzi o ekwipunek
c) odpadają skrajności (typu jacyś psychopaci...chyba, że dobrze się maskują, czy inne stojące w kącie emo. To jednak jest wyprawa na nowy świat)
d) PSI mówimy zdecydowane "być może". Generalnie, zanim zaczniesz robić psionika, skonsultuj się z MG lub farmaceutą i bądź świadomy, że będziesz miał dogłębnie przewalone. Jeśli w ogóle, to będzie 1, max. 2 psioniów na całą wyprawę.

Koneksje - muszę to jakoś ogarnąć. Wydają się fajne, ale też przy dużej liczbie graczy dają spore pole do nadużyć. Mam pewien pomysł, ale dopiero przy tym, jak dostanę wszystkie KP (przypominam - rekrutacji oficjalnie JESZCZE NIE MA)

Pakiety skill - będą w postaci jednego skilla z listy na +1. Ale sposób ich przyznawania też jest w opracowaniu...

Do końca tygodnia pojawi się temat z materiałami, gdzie będę powoli wrzucać info o świecie gry. Może to niektórych nakieruje...ale póki co, zrobienie KP wg. podra jest w 100% poprawne i raczej przejdzie.

PS: Jak już robicie karty, udostępnijcie mi je z prawem do edycji na iza.jesien[at]gmail.com . Dużo to ułatwia
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 10-06-2014 o 16:12.
Autumm jest offline