Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2014, 21:45   #22
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Macie rację, zgłosiłem.

@Campo Viejo

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy, co do tego, co teraz może/powinna zrobić Twoja postać. Ale nie szkodzi, przynajmniej dla mnie, o ile Ty nie będziesz miał z tym problemu. Otóż...

Uniknięcie ciosu to jedno (akcja obronna), a zniknięcie sprzed oczu, to drugie (uzyskanie przewagi jest akcją zaczepną, nawet jeśli nie wymierzone bezpośrednio w przeciwnika - mimo to jest zaczepna w tym sensie, że zgodnie z zasadami można ją zrobić kosztem ataku, podczas gdy bronić się można w turze tyle razy, ile potrzeba). Nawet jeśli opis można zmieścić w jednej deklaracji, to już rzut niestety zmieścił się tylko jeden. Dla mnie oznacza to, że...

Rzut, który wykonałeś, dotyczy akcji obronnej, która w tym przypadku polega na zaprzestaniu próby kradzieży i podrzuceniu w kierunku karczmarki przygotowanego na tę okoliczność miedziaka. Moim zdaniem to ewidentnie pomysłowa postawa. Z kości wyszło +2, postawa pomysłowa to kolejne +2, razem 4, przeciwko 0 karczmarki, co oznacza imponujący sukces. Oznacza to okazję: w karcie Rity pojawił się nowy, chwilowy aspekt "Zakręcona jak świński ogon" a to znaczy że...

Póki on jest aktywny możesz go wywołać podczas swojej kolejnej akcji zyskując za darmo +2.

Tak, czy owak, proszę usuń ze swojej deklaracji część odpowiedzialną za wtopienie się w tłum i zrób z tego osobną deklarację z osobnym rzutem, w której możesz uwzględnić w opisie, że to co krzyknąłeś do Rity i rzucony miedziak kompletnie ją zdezorientował. Możesz też zmienić tę drugą deklarację (docieramy się teraz z mechaniką, więc nikt się nie powinien obrazić) na zupełnie inną.

Dlatego właśnie pisałem o wstrzymaniu się z deklaracją zaczepną do rozstrzygnięcia obrony, bo ona może wpłynąć na sytuację. Tutaj tak skutecznie zakręciłeś Ritę, że zyskałeś okazję. Może chcesz ją wykorzystać w inny sposób, niż wtapiając się w tłum?
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 15-06-2014 o 21:48.
dzemeuksis jest offline