Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2014, 22:33   #24
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Tak myślę, że często lepiej, przeto zachęcałem w razie wątpliwości do kontaktu czy to w komentarzach, czy to w PW. Ale jak widać w tym przypadku nie uratowało nas to przed nieporozumieniem. Myślę, że to kwestia dotarcia. Nie znacie, zdaje się wszyscy lub prawie wszyscy, mechaniki FAE a sesja stosuje ją w 100%. Więc nie ma siły, żeby nie zdarzały się drobne nieporozumienia. Myślę, że z każdą kolejną turą będzie mniej wątpliwości.

Co do posta. Możesz wrzucić drugiego od razu (albo ja rzucę za drugą akcję a post zostanie jeden, jak sugerowałeś na PW). Pierwsza tura kończy się we środę o 8:00 - do tego czasu każdy może wykonać jedną akcję zaczepną i tyle "obron", ile będzie trzeba. Kolejność jest w gruncie rzeczy dyktowana sensem. Zostałeś zaatakowany przez Ritę, to logiczne, że musiałeś się obronić. Cały czas masz prawo do akcji zaczepnej. Czy z tego skorzystasz teraz, czy później (byle przed 8:00 we środę), to nie ma znaczenia poza tym, że w międzyczasie sytuacja może się dynamicznie zmieniać. Przykładowo ktoś może wykorzystać to, że Rita jest zakręcona jak świński ogon i sprzątnąć Ci okazję sprzed nosa. Więc mnie się wydaje, że skoro wypracowałeś sobie okazję, to lepiej wykorzystać ją jak najszybciej.

Edycja:
Możemy faktycznie zostać w jednym poście.

Wynik rzutu na próbę kradzieży: 6, 5, 1, 3, czyli bilans +1, postawa moim zdaniem podstępna (+2), razem +3, do tego +2 z okazji zakręconej Rity, razem +5, a okazja znika. W tym przypadku Rita nie ma wiele do powiedzenia (ciężko się bronić przed kradzieżą, skoro się nie jest jej świadomym), więc rzut obronny wykonałem za nią. Sukces imponujący, co oznacza, że masz ten korkociąg i możesz go wywołać dwukrotnie za darmo (+2), nawet w tej samej akcji (wtedy +4). Dopisałem na karcie stosowny aspekt.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 15-06-2014 o 22:49.
dzemeuksis jest offline