Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-06-2014, 10:10   #19
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Obejrzałam wczoraj film Tylko kochankowie przeżyją. Skusiła mnie świetna obsada, dopiero potem dowiedziałam się, że jest to film o wampirach. Nie uświadczycie tu jednak efektowych walk. Ten film natomiast zaprowadzi Was w psychikę istoty, która tak długo chodzi po świecie i stara się nim nie nudzić. Choć końcówka, moim zdaniem, była rozczarowująca, bardzo podobało mi się przedstawienie tego jak ogromną wiedzą dysponują nieśmiertelni, jak się nią bawią - ich żarty są zupełnie inne niż nasze. Smaczkami dla kulturoholików są gdzieś tam pokątnie udzielone informacje która z wybitnych postaci naszej historii była wampirem, a która była podstawiona, by za nią mógł działać wampir.

Co mnie rozbawiło, to fakt, że w pewnym momencie pojawia się wampirzyca najbardziej odpowiadająca wyobrażeniom znanym z seriali czy filmów - lubi się bawić, pić krew, traktuje ludzi jak pokarm. Główni bohaterzy patrzą na nią z niesmakiem. Jest dla nich męcząca. I głupia.

No i ten film ma jeszcze coś, co wcale nie jest natarczywe, mimo że tytuł mógłby na to wskazywać - obraz miłości, która trwa już całe wieki. Bez zdobywania, bez niepewności - prawdziwe, dojrzałe uczucie.
Polecam


Edit:
A tu jeszcze wywiad na temat filmu:
Tylko kochankowie przeżyją - klip - Tom Hiddleston o filmie "Tylko kochankowie przeżyją" - Filmweb
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 17-06-2014 o 10:15.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem