Wątek: [CP] Vidmo
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2007, 11:45   #10
Rhamona
Banned
 
Reputacja: 1 Rhamona nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał denis
Na koniec - prawde mowiac postatnie pytanie mnie zaskoczyło ( niemile ) - wychodzi na to ze albo to albo to ... Jezeli nie zamierzasz odgrywac postaci - to nie bardzo widze by byl sens gry u mnie .
Wiesz dokładnie o co mi chodziło, ale widzę, że skoro za ten tekst dostałeś piwo, to postaram się wytłumaczyć.

Chodzi mi o to, czy twoja przygoda będzie opierać się tylko i wyłącznie na odgrywaniu postaci - w moim rozumieniu - granie w odgrywanie postaci to gra dość głęboka, opowiadająca o wewnętrznych przeżyciach postaci. Postać robi w przygodzie na co ma ochotę, nigdzie się nie spieszy lub wręcz przeciwnie śpieszy się jeśli lubi. Ogólnie gra w odgrywanie postaci polega na tym, że stawiasz postać w roli głównej swojej przygody a reszta ma się kręcić dookoła niej. Jeśli idzie do sklepu po bułki to masz grę w odgrywanie postaci jak postać robi zakupy. Jeśli postać cudem natrafi na jakiś wątek fabularny, kompletnie niezwiązany z nią - swobodnie może go olać i dalej robić swoje zakupy.
Natomiast granie w przygodę rozumiem, odgrywanie postaci na tle ważnych dla przygody wydarzeń. Gra w przygodę jest również grą w odgrywanie postaci, bo to przecież jest RPG ale postać aktywnie włącza się w wydarzenia, interesuje się i ogólnie bierze udział w wydarzeniach dotyczących głównego nurtu przygody.

Chciałabym wiedzieć w co będziemy grać, bo od tego uzależniam usposobienie mojej postaci. W pierwszym przypadku zrobię sobie samowystarczalną postać, która jest raczej samotnikiem z wyboru lub jakąś zamkniętą w sobie kobietę po przejściach. Być może pokuszę się o osobę która w nic nie chce się mieszać i chce prowadzić swoje życie tak jak do tej pory - postać statyczną. Może jakąś osobę, która źle czuje się wśród obcych ludzi itp.
W drugim przypadku zrobię sobie zupełnie przeciwną postać - otwartą, uśmiechniętą, radosną, pozytywnie nastawioną do ludzi, szukającą wrażeń i akcji, może jakąś ryzykantkę albo kogoś kto chce coś więcej od życia, więcej kasy, władzy... ogólnie postać dynamiczną.


Dlatego pytam, bo nie raz gadaliśmy na gg o "takich rzeczach" - znam twoje podejście do prowadzenia a ty znasz moje - Chcę się upewnić, jaką tym razem chcesz poprowadzić przygodę, abym się w trakcie nie rozmyśliła i nie zepsuła ci czegoś, abyś nie musiał się na mnie wkurzać ani ja na ciebie. Czy to źle, że tak otwarcie stawiam sprawę?
 
Rhamona jest offline