Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2014, 12:21   #50
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Dobra, trzeba porozstrzygać trochę, bo się robi zadyma z prawdziwego zdarzenia. Będę robił, jako i wcześniej, często rozdzielając na osobne komentarze dla przejrzystości. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe.



@Agape, Vilir
Jak już Agape policzyła wyżej, atak Mercedes to +8. Krótki ma z rzutu -1, postawa dla mnie uważna (w zasadzie unikasz konfrontacji, szukając lepszej sposobności do ataku), czyli +1, z przewagi stołu +2. Szukałem możliwości, żeby jeszcze coś tu podbić (w oparciu o Twoją deklarację, aspekty sytuacyjne i postaci), ale nie znalazłem. Zatem bilans +2. Różnica 6. Po zdjęciu 3 z toru presji pozostaje 3 - to za dużo na łagodną konsekwencję, czyli musisz wziąć umiarkowaną. A to w tej zabawie oznacza wypadnięcie z konfliktu.

@Vilir, dzięki za grę!

@Agape, masz przywilej opisania tego, co się dokładnie wydarzyło na skutek Twojego ataku. Generalnie moim zdaniem Mercedes dopadła Krótkiego zanim zdążył zeskoczyć ze stołu i zdzieliła go pałką. Pytanie w co i pytanie co mu się stało. Nie zabiłaś go, żeby nie było. Żebyś miała jakieś odniesienie, co to dokładnie może być: umiarkowana konsekwencja to jest coś, co zgodnie z mechaniką FAE można usunąć na koniec kolejnej sesji (pod warunkiem, że ma to sens fabularny). Spróbuj zatem wymyślić coś, co tu jakoś pasuje.

@Stalowy,
Nadlatujesz, tylko że Twój cel został w międzyczasie wyeliminowany. Jeśli nie zmienisz/dodasz deklaracji, to pewnie założę, że zaatakowałeś Mercedes, stojącą teraz mniej więcej w tym samym miejscu, do którego zmierzasz. Przy czym wstrzymaj się na razie, bo w kolejce są inne ataki do rozstrzygnięcia, które mogą jeszcze zmienić obraz sytuacji.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline