Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2007, 01:09   #20
klik
 
Reputacja: 1 klik ma wyłączoną reputację
Na moment udało mi się podejść do komputera, więć odpowiem tak:

Carnal Grief - nie mam zamiaru się z Tobą kłócić - szkoda na to czasu i energii, tak Twojej jak mojej. Nie mogę się jednak zgodzić z tym, co piszesz. Nie mam kosmicznych wymagań - ja po prostu oczekuję postaci, które JA uznam za interesujące. Tak pod względem treści jak i stylu. Że nie łyknęłam postaci, która posiada w tle magicznego sobowtóra mordującego na prawo i lewo, będącego wcieleniem jej żądzy krwi, która jest naznaczona Chaosem, posiada zdolność regeneracji i w moich kategoriach została opisana mało informatywnie? Cóż - to tylko oznacza, że nasze gusta różnią się od siebie znacznie i pbf-owej współpracy między nami nie będzie. Kiedy czytam książkę bardzo szybko potrafię stwierdzić czy pomysł, bohater i wykonanie mnie przekonuje i przyciąga. W przypadku Twojej postaci mogę jednoznacznie stwierdzić, że ani jedno, ani drugie. I nie, nie oznacza to, że uznaję Twoją postać jako niegodną czy zbyt słabą - ja po prostu nie widzę jej w moim Starym Świecie i nie odczuwam chęci, by opisywać jej losy. To wszystko.

Może i wydaje Ci się śmieszne, że szukam dobrych kart pomimo, że jest to gra "tylko na forum". Co mogę Ci powiedzieć? Nie lubię odwalania popeliny i usilnie walczę ze swoimi ku temu skłonnościami. Skoro biorę się do czegoś chcę zrobić to możliwie najlepiej jak potrafię - w przypadku gry zespołowej muszę uwzględniać poziom i upodobania moich partnerów. Od swoich graczy chcę się czegoś nauczyć. Nie obchodzi mnie, że to "tylko gra na forum". Nie podoba Ci się moje podejście? Nie graj. Nikogo do tego nie zmuszam.
O najbardziej utytułowanych graczach tego forum nie wiem nic - nie grałam jeszcze z nimi. Ale to co mówisz przypomina mi trochę podejście: wyjaśnij dlaczego Słowacki wielkim poetą był. Nie jestem gęsią i oprócz swojego języka mam jeszcze swój rozum. Jako dorosła osoba o ukształtowanej osobowości sama potrafię określić co mi się podoba a co nie. Więc owszem, nawet gdyby zjawił się tu Yarot [z całym dla niego szacunkiem], Puszek Okruszek czy Wielki Duch Warhammera a ja oceniłabym, że mój obraz Starego Świata nie pokrywa się z ich obrazem - szybko byśmy się pożegnali.

Co do znaczenia słowa bohater chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie szukam bohaterów w znaczeniu herosów, którzy przeżywają przygody i ratują świat. Szukam bardziej postaci, które nadają się na bohaterów "literackich" - takich, o których warto jest pisać i czytać.

Na marginesie muszę tylko zauważyć, że masz dziwne poczucie czasu - kilka dni i trzy odrzucone karty, to chyba trochę za mało, żeby mówić o "nieskończoności". Nie sądzisz?

---

Maczek - tak, mogę zrobić mechaniczną stronę postaci, którą potem Ty niejako "zatwierdzisz".

I nie, intro nie było przepisywane z MiM-a.

--

Beamhit - czym się okaże Gawęda sama jeszcze nie wiem. Żeby się czymkolwiek okazać najpierw musi się zacząć.
Co do Twoich pytań: ja nie mam zamiaru prowadzić "przygody". Tak mocno selekcjonuje postacie, bo dopiero na ich podstawię będę "projektowała" zarys przyszłej historii. Zleżnie od samej postaci i gracza stworzymy [mam nadzieję] opowieść, która będzie najciekawsza. To wszystko będzie ustalane wcześniej, żeby nadać pisaniu jakiś określony kierunek. Technicznie wyobraź sobie parię ping-ponga. Każdy post to kolejne odbicie - raz jednej, raz drugiej osoby. Z doświadczenia wiem, że sprawdza się to w pbemie, odpowiednich warunkach nie widzę przeszkód, by nie miało sprawdzić się tutaj. Gracz i prowadzący w takiej sytuacji są w mniej więcej takim samym stopniu odpowiedzialni za opis świata, postaci, zdarzeń. Inne podejście według mnie ma mały sens.

---

Junior - dzięki za dobre słowa.

---

Na koniec jeszcze jedna rzecz: nie przypominam sobie, żebym obiecywała cuda na kiju, niezapomniane wrażenia i trwały efekt przez dwadzieścia jeden dni. To, co obiecuję to moje starania, żeby wszystko wszyło jak najlepiej [pomimo, że to tylko gra na forum]. Jeśli ktoś uważa, że to za mało - nie mogę nic na to poradzić.


z ukłonami
stara zła kobieta
 
klik jest offline