Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-06-2014, 16:33   #15
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Zasadniczo Szarleju mylisz się co do strzelectwa precyzyjnego w realiach historycznych sesji. Odwołując się nawet do przykładu który tu przytoczyłeś, strzelcy Berdana nie byli uczeni strzelania w armii a byli selekcjonowani na podstawie tej właśnie umiejętności. A to prowadzi do sedna mojej wypowiedzi czyli- w tym okresie najlepszymi strzelcami byli myśliwi i traperzy dla których celność strzału była warunkiem zarobku a często też przeżycia a nie żołnierze trenowani na sposób wojskowy. Powiem więcej, w opisywanym okresie szkolenie wojskowe skupiało się raczej na nauce szybkiego przeładowania broni odprzodowej i równego oddawania salw niż na celnym strzelaniu.

Aha, żeby nie było zastanawiam się nad udziałem w sesji, czy postać westmana/trapera inspirowana powieściami takich autorów jak Karol May czy J. F. Cooper zdałaby egzamin? A i małe pytanie które ułatwiłoby mi pisanie historii postaci, ile lat ma główny antagonista?
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline