Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2014, 09:33   #20
wysłannik
Wiedźmołap
 
wysłannik's Avatar
 
Reputacja: 1 wysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputację
Z góry mówię, że przedstawiam mój punkt widzenia magii i czarodziei odpowiadając sobie na kilka podręcznikowych faktów.

Nikt nie powinien widzieć magii w czarodzieju jeżeli ten nie czaruje, nie używa w tym momencie zaklęć, nie splata ich. W przeciwnym razie większość kultów chaosu czy czarnoksiężników, nekromantów, guślarzy, czarowników, wampirów nie mogłaby się tak skutecznie ukrywać w Imperium. W ogóle by nie mogła...
Przecież nawet w samych kolegiach zdarzali się czarnoksiężnicy. Jak mogliby ukrywać zbierający się wiatr Dhar, skoro każdy z czarodziei widziałby to doskonale? Jak ukrywający się czarownicy mogliby przemierzać ulice Imperialnych miast? Jak czarodzieje cienia mogliby w Marienburgu przedostawać się do kultów chaosu i likwidować potajemnie tamtejszych czarnoksiężników?
U mnie wiedźmi wzrok czy wykrywanie magii działa, jak napisałem - będąc czarodziejem nie wykryjesz w kimś magii albo tego że jest magiem, tylko dlatego że ma gdzieś tam w karcie punkt magii, czy dlatego że faktycznie jest czarodziejem/spellomiotem.
Jeżeli czarodziej nie wie, że ma do czynienia z magiem - bo ten mu się nie przedstawił, bo nie widział go w akcji, bo mag nie rzucił wcześniej żadnych zaklęć - to czarodziej zwyczajnie tego nie wie.

Inna sprawa ma się z kimś, kto nie kontroluje w żadne sposób wiatrów magii. Taki przyszły uczeń. Z takim jest inaczej, bo ten nawet nieświadomie może coś tam robić i splatają się wokół niego wiatry magii, więc myślę, że to jeszcze można wykryć wiedźmim wzrokiem czy wykrywaniem magii.
 
__________________
"Inkwizycja tylko wykonuje obowiązki, jakie na nią nałożono. Strach przed nią jest zbyteczny; nienawiść do niej, to herezja." - Gabriel Angelos, Kapitan 3 Kompanii Krwawych Kruków.
wysłannik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem