Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2014, 22:46   #1
Mortarel
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 1 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
[warhammer] Drużyna wampirów?

Witam wszystkich, chciałbym zaproponować coś, co od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Mam na myśli przygodę rozegraną w świecie warhammera, gdzie gracze wcielą się w rolę wampirów.

Kwestie fabularne i mechaniczne w całości będą opierać się na anglojęzycznym oficjalnym dodatku "Night's Dark Masters". Osoby zaciekawione tematem mogą zajrzeć do fanowskiego opracowania mechaniki (niestety wyłącznie mechaniki i to do tego tylko liźniętej z wierzchu) zawartej w "Night's Dark Masters" pod tym linkiem: Ultimate Warhammer v0.9.1

Tworzę tę sondę z racji tego, że czytając Night's Dark Masters można natknąć się niejednokrotnie na wzmianki od autorów, że drużyna wampirów nie powinna pojawić się jako drużyna nadająca się do gry w świecie Warhammera. Można przytoczyć tu argumenty zbyt dużej siły tych istot, będącej swoistym wytrychem do otwarcia mechaniki warhammera i pozwalającym robić rzeczy, które dla zwykłych postaci byłyby niemożliwe. Można mówić o trudności w odgrywaniu wampirów, jako egoistycznych, zapatrzonych w siebie istot-czarnych charakterów, nieskłonnych do współpracy, pchanych jedynie żądzą władzy i głodem krwi, z czym łączy się również trudność dla mistrza gry. Aż wreszcie można zarzucić, to że gracze poczują się zbyt potężnie oraz swobodnie i czar rozgrywki pryśnie, bowiem jako nieumarli mogą bez większych konsekwencji porywać się z motyką na słońce, ot tak dla zabawy.

Ja zaś myślę- olać to. Fajnie byłoby zagrać taką przygodę, wobec czego szukam osób, które myślą podobnie i byłyby chętne do takiej zabawy.

Ponadto wymyśliłem sposób, w jaki ominąć wszelkie niedogodności związane z mechaniką dającą wampirom zbyt dużą siłę. Rozwiązanie jest proste i wręcz stworzone do PBF. Storytelling. Mechanika mało nas obchodzi, a gracze nie przesadzają z nadużywaniem mocy, bo w storytellingu wszystko może się zdarzyć, jako że w zasadzie olewamy rzuty.

Czy znajdę jakichś chętnych?

Jeśli tak to wykorzystałbym ten wątek od razu jako "jak gdyby rekrutację", gdzie ustalimy linię krwi jaką będą reprezentować wampiry, a następnie przejdziemy do ich kreacji. Jako że mechanika ich tworzenia- choć nie aż tak skomplikowana- to rozwinięta jest główne w anglojęzycznym dodatku. Żeby nie zniechęcać osób, dla których byłoby to mniej wygodne, to konkretne cechy zostaną przeze mnie wylosowane i przypisane każdej postaci. Przy czym zaznaczę, że mechanika przy storytellingu ograniczy się do wylosowania specyficznych cech towarzyszących każdemu wampirowi z osobna, poprzedniej profesji, ewentualnie jakichś kwestii pobocznych.
 

Ostatnio edytowane przez Mortarel : 01-07-2014 o 22:50.
Mortarel jest offline