Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-07-2014, 12:11   #1
Mal
 
Mal's Avatar
 
Reputacja: 1 Mal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodze
Wpływ rodzaju i poziomu postaci na system gry

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że nie jestem znawcą w dziedzinie systemów do gry. Mam jednak ochotę stworzyć uniwersalny system, który "dogodziłby" wszystkim jednocześnie.

Myślałem o systemie, w którym można równie dobrze rozgrywać sesje typu DnD, jak też postapokaliptyczne i universe. Wyobraziłem sobie taką sytuację, gdzie jeden gracz chce się wcielić w rolę wyposażonego w łuk elfa, drugi chce być uzbrojonym po zęby niewidzialnym sniperem rodem z gry Halo, trzeci chce być kosmitą z innego wymiaru, czwarty żołnierzem SS, a piąty chce być nieśmiertelnym bóstwem i być w stanie niszczyć i tworzyć całe galaktyki. Chodzi o to, że oni wszyscy chcą grać jednocześnie i mieć miej więcej równe szanse na przeżycie i wspólną interakcję.

Może najpierw zapytam was, czy coś takiego w ogole da się zrobić? Liczę szczególnie na odpowiedzi od osób, które mają jakiś pomysł, żeby pomimo oczywistych trudności jakoś ten cel jednak zrealizować.
 
Mal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem