Wątek: Wagon nr 4
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-07-2014, 15:01   #34
Caleb
 
Caleb's Avatar
 
Reputacja: 1 Caleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputację
Zdecydowanie spodziewałem się zobaczyć coś innego. Zapewne jakieś monstrum, może kolejną zagadkę. Ale nie tak banalny i zarazem dojmujący obraz jak rodzic, który stracił dziecko. Początkowo sądziłem, że mężczyzna jest zabójcą. Jednak jego emocje były zbyt prawdziwe, aż nadto raziły w oczy. On naprawdę cierpiał.
Nie wiem jak to jest mieć dzieci. Moja imitacja małżeństwa nigdy nie dała mi na to szansy. Jednak gdy raz się spojrzy w oczy osoby, która straciła wiele, robi to wrażenie.
- Widzisz? Jakim trzeba być człowiekiem, aby zrobić coś takiego takiej małej, niewinnej istocie. Jaki bóg pozwala na coś takiego? Powiedz mi? - pyta mnie mężczyzna.
Mimowolnie zaciskam pięści, aż bieleją mi knykcie.
- To nie kwestia boga. Ludzie są źli.
- Jak mam teraz żyć? - w odpowiedzi słyszę wykrzyczane słowa, od których drży cały wagon.
Chcę do niego podejść. Jakoś pocieszyć. Ale w obliczu ogromnej straty każde słowa są tylko wymuszoną grzecznością. Dlatego biorę głęboki oddech i mówię podniesionym głosem:
- Po prostu pogódź się z tym. Jej już nie ma. Świat jest złym miejscem, ale musimy żyć dalej i to za wszelką cenę.
Odwracam się i zaczynam odchodzić. Wiem, że moje słowa brzmią okrutnie, ale co innego mam mu powiedzieć? Że będzie dobrze? Przecież sam dobrze wiem, że to bzdura.
Chociaż.
Jest jeszcze jedna rzecz. Przystaję w miejscu. Odwracam głowę przez ramię.
- Powiedziałeś "zrobili". Kto ją skrzywidził. Jako ojciec masz pełne prawo do zemsty. Ja... pomogę ci, nawet jeśli trzeba będzie przelać krew - głos mi drży na dźwięk własnych słów.
Księga Kapłańska. "Złamanie za złamanie, oko za oko, ząb za ząb; według tego, jako oszkaradził człowieka, tak mu się też niech stanie."
 
Caleb jest offline