Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-07-2014, 11:22   #9
Mal
 
Mal's Avatar
 
Reputacja: 1 Mal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodze
I brawo Jasiu, bo ja od samego początku wcale nie twierdzę, że umiem tego dokonać. Twierdzę tylko, że byłoby fajnie, gdyby ktoś swoim wielkim umysłem jakoś to ogarnął. Czy ja osobiście jestem w stanie sobie coś takiego wyobrazić? Teoretycznie tak, ale wykonać coś takiego to już zupełnie inna para kaloszy. Byłbym w stanie na przykład sporym nakładem pracy i czasu poprowadzić raz jeden tego typu sesję, ale napociłbym się przy tym niemiłosiernie. Albowiem ten przykładowy hobbit idący drogą musiałby patrzeć jednocześnie na ziemię pod swoimi nogami i na niebo nad swoją głową. Każde przypadkowe zgniecenie mrówki mogłoby prowadzić do śmierci tego hobbita.

Tak właśnie! Za każdym razem mistrz gry musiałby opisywać wpływ każdego machnięcia skrzydłem motyla na cały wszechświat. Ale zauważ Radagast, że sprowadziłeś to do jurysdykcji mistrza gry, a to sprawia, że nic nie działoby się automatycznie. To nie byłby system, tylko opowiadanie w 100% zależne od jego inwencji twórczej...

Przyznaję rację osobom, które twierdzą, że nie da się tego zrobić nie ograniczając w jakiś sposób przewagi któregoś z bochaterów (Python). Wątek jak dla mnie na tym się kończy. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

PS. Kogo razi w oczy moja gramatyka i ortografia, niech się przyzwyczaja. Ale sorry za tych wszystkich bochaterów.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 22-07-2014 o 11:35.
Mal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem