Wątek: Ścieżki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-07-2014, 01:46   #1
Asderuki
 
Asderuki's Avatar
 
Reputacja: 1 Asderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputacjęAsderuki ma wspaniałą reputację
Ścieżki

Korci mnie od dłuższego czasu rozkręcić sesje. Miło jest grać jednak trzeba i spróbować swoich sił w prowadzeniu.

Jako że pracuję wraz z Jaraczem nad autorskim systemem fantasy, skłaniałabym się do pierwszej próby stworzenia przygody w tym świecie. Jest to system już dość mocno rozbudowany i nie opierający się wyłącznie na jednym założeniu. Chwilowa nazwa robocza, która ma szansę na dotarcie do mety: Tabula Rasa

Bogowie żądzą światem czyniąc z niego swoją piaskownicę i źródło potęgi. Każdy człowiek ma zapisaną rolę, ścieżkę jaką ma podążać. Czy to dlatego, że bogowie tak chcą czy z powodu presji społeczeństwa. Niektórzy jednak stanowią wyjątek. Takimi osobami są bohaterowie graczy. Ich ścieżka jest niewiadoma a karta losu czysta. Od nich zależy czy pozostaną wierni tradycjom czy zejdą ze ścieżki rzucając wyzwanie samym bogom.

W tym momencie mam pomysł na trzy rodzaje sesji:

1. Kino drogi - bohaterowie wyruszają w podróż pełną niebezpieczeństw. Historia koncentruje się na ich perypetiach, zmaganiu się ze słabościami i przeciwnościami losu. Koncentracja na przedstawieniu oblicza świata i nie tylko.

2. Ekspedycja do starożytnych ruin - ochrona badacza (BG lub NPC) przed niebezpieczeństwami czyhającymi wewnątrz ruin. Zgłębianie historii świata.

3. Polityczne gierki - grupka osób od zadań brudnych. Zaczyna się od pomocy w typowym "czyszczeniu piwnicy ze szczurów". Za branie udziału w coraz odważniejszych misjach w końcu zostają zauważeni przez odpowiednie osoby. Koncentracja na kulturze, odwiedzaniu różnych miejsc, spiski i tym podobne.

Pozostanę chwilowo przy minimalnym opisie gdyż rozpisywanie się mogło by zająć zbyt dużo czasu. Mogę jednak dodać, że ras do wyboru będzie około 8. Sam system poza byciem fantasy jest również inspirowany surrealizmem i folklorem. Może od czasu do czasu zalatywać starą fantastyką.
 
Asderuki jest offline