Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-08-2014, 18:32   #12
SWAT
 
SWAT's Avatar
 
Reputacja: 1 SWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputację
Nie jestem jubilerem, ale posłużyłem się stroną z polskiej mennicy, gdzie są ceny złota, srebra i diamentów. Karat to 0,2 grama (10 karatów = 2 gramy).

40 000 zł za 1 karatowy diament daje oszałamiającą liczbę mogło by się wydawać 400 000 zł, ale weźcie pod uwagę że nie proponują tych 10 karatów dla każdego, tylko do podziału, a to już będzie tylko 80 000 zł (jeśli zagra 5 graczy). Nikt też zbytnio nie liczy na to że wrócicie, to raczej test na to czy Jaskinia Ruda nadal "pożera"...

Obecnie taka ilość gotówki przedstawia się różnie pod względem głębokości. Na powierzchni obkupimy się w jedzenie, drewno, wodę pitną itd., ale to przy jądrze ziemi (naturalne piece hutnicze) produkuje się stopy metali, odlewa kule i produkuje ciężkie sprzęty. Jest to podział na rolniczą górę, przemysłowy dół.
Ceny zmieniają się o 180 stopni. Pudełko amunicji kupimy na dole za 500 zł
Na górze zapłacimy za nie już 2500 zł.
Cena mięsa dzikiego jelenia na górze to wydatek 1000 zł.
Na dole zapłacimy za taki rarytas już 5000 zł.
Najpopularniejszym pożywieniem jest kapuśniak z porostów i potrawka z jaskiniowych grzybów. Takie rarytasy wahają się pomiędzy od 5 zł do 20 zł. Alkohol stoi od 50 zł do 100 zł w zależności od rodzaju (najtańsze piwo). Najbardziej wyrównane ceny są na pośrodku.

Przy każdej transakcji wymagana jest waga elektroniczna. I to dokładna, ale wiadomo że zawsze znajdzie się jakiś oszust chcący zarobić to dodatkowe ćwierć karata. Każdy handlarz również musi takową posiadać przy stoisku czy sklepie, czy innej faktorii handlowej. Najczęściej płaci się opiłkami złota/srebra/palladu lub diamentowym pyłem. Są to bardzo popularne rzeczy, ale łapy trzymają na nich ludzie groźni, zorganizowane bandy czy frakcje. Świat nigdy nie był sprawiedliwy, a ten jest jeszcze bardziej niesprawiedliwy.

Podobnie ze złotem, srebrem, palladem itd. (1 uncja = 28 gram)
Mam nadzieję że nie popisałem zbytnich głupot i jakoś to logicznie się układa.

EDIT: Jakby ktoś chciał to poprawić, nie ma sprawy. To uniwersum jak pisałem jest testowe. Wszystko do doszlifowania.
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.

Ostatnio edytowane przez SWAT : 04-08-2014 o 18:45.
SWAT jest offline