Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-08-2014, 01:27   #1
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Realistyczna mechanika w RPG

Witam wszystkich.

Może części z Was wpadł w oko mój niedawny temat o mechanice miecza dwuręcznego w Warhammerze, ale nie jest to temat o autopromocji.
Do rzeczy więc.

Czy ktoś z Was zna może system który choć stara się podejść do walki w realistyczny sposób (Głównie mnie interesuje broń biała, miotana i ewentualnie czarnoprochowa). Wiecie... system gdzie długi miecz nie jest bronią jednoręczną, miecze dwuręczne nie ważą milion, a do strzelana z łuku wymagana jest siła, nawet bardziej niż do machania żelastwem.
Albo oddana znaczna różnica długości broni podczas walki. Powiedzmy długi miecz vs gladius. W 95% przypadków taki pojedynek skończył by się bardzo smutno dla kogoś z gladiusem. Albo manewr odejścia krok w tył przy obronie, który czasem pozwala całkowicie i radośnie odsłonić się przeciwnikowi (sam tak kumplowi podczas sparingu robiłem od czasu do czasu ) i takie smaczki dla wymagających. No wita, rozumita...

System może być czysto historyczny, może być fantasy. Drugorzędna sprawa.

Troszkę sobie pogooglałem i trafiłem na dwóch faworytów:

The Riddle of Steel - Ciekawie się zapowiadający ale podobno dość mocno niedoskonały gdzieniegdzie.

Blade of the Iron Throne - Duchowy następca powyższego. Po latach ogrania przez fanów, postanowili oni naprawić RoF, ale że nie mieli praw autorskich stworzyli coś nowego, ale podobnego w działaniu do pierwowzoru.

Można kupić i podręczniki i PDFy, ale obrzucę ich dolarami nie wcześniej niż na jesieni...
Musze sobie przeczytać podręcznik do Monastyru, podobno pełne zasady walki są dość skomplikowane i dają sporo możliwości taktycznych. Grał tu ktoś w to? Pasuje do moich poszukiwań?


I konkretne pytanie na koniec. Znacie takie systemy? Może graliście w któryś z wymienionych przeze mnie? Albo coś podobnego do tego czego szukam?
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem