Wątek: Gra klasą BN
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-03-2005, 21:57   #9
Elvin
 
Reputacja: 1 Elvin ma wyłączoną reputację
Klasa BN ? Eee nie dziękuję... powód ? Proste, jestem powergamerem :P
A bardziej serio, nie zagrałbym klasą BN. Obecna mnogość klas podstawowych (hmm uuu około 30-35, może więcej) i setki Prc pozwalają mi stworzyć bohatera dokładnie takiego jak chce, i nie muszę sięgać po klasy BN, które, co tu ukrywać, są słabsze od tych przeznaczonych dla graczy (patrz to że jestem powergamerem). Poza tym nie zapominajmy że D&D to z poważnym % walka (no zalezy od MG, u mojego jest to jakieś 25%), a klasy BN są gorsze w walce (wręcz jak i magicznej) od las normalnych, z resztą, co to za radocha kiedy gramy wspaniałym karczmarzem i musimy walczyć z jakimiś paskudami z CR powyżej 8 , przepraszam ale taka walka (a przynajmniej tak w której mamy szase na nie zmienianie postaci) jest mało prawdopodobna.
Poza tym ktoś zwrócił uwage na klimatyczność owego Karczmarza....że jak ? Ok, karczmarz to taki pan pracujący w karczmie, żyje z karczmy. Teraz grając takim mamy dwie możliwości gry:
-MG prowadzi nam sesje (ja bym 0.2 takie sesji wytrzymał) gdzie naszymi niezwykle tudnymi questami jest dostarczenie piwa do stolika nr 10... żenada.
- Nasz karczmarz wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód, ale będzie mało efektywny w walce więc łamiemy go z jakąś klasą dla polepszenia efektywności naszej postaci... ale tu sie nasuwa pytanie, czy grając karczmarzem/łotrem .. i tak jesteśmy słabi, więc czy nie lepiej wziąść czystego łotra z rangami w profesji (Karczmarz)?? Podkład fabularny taki sam, a efektywność mechaniczna o wiele większa..

Dla tego jak już wspomniałem, nie zagrałbym klasą BN bo można ją zastąpić dowolną kombinacją klas (jak pisałem około 30-35) i Prc (za dużo by liczyć) otrzymując dużo lepszy efekt (mechanicznie). Poza tym niektóre zawody można zawrzeć w Profesji, taka miła umiejętność


P.S: no jak już bym sie zdecydował to na taką z EBS bo jest całkiem ciekawa fabularnie, trudno byłoby ją "odtworzyć" na postawie Prc no i jest wogóle ciekawa, jednak nazwy nie podam, bo nie pamiętam, ale to jakiś spellcaster.
 
Elvin jest offline