Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2014, 11:30   #13
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Warlock gra drowem arkanistą czyli jego postać będzie miał 8 poziom klasowy?
Dwa za rasę i ilość punktów doświadczeni pozwalająca na wejście na 10 poziom czyli 8 poziom klasy arkanisty.
&
Cytat:
Niech mnie ktoś oświeci? Jaki ma cel ma cel obniżenie poziomu postaci PF, jeśli drowy w nim nie mają dostosowania poziomowego. Z początku myślałem, iż ma na celu zbilansowanie klas z D&D i PF bo te drugie są jednak znacząco mocniejsze. Lecz w przypadku gdy drow na klasie podstawowej według D&D ma ten sam poziom co drow z PF na znacznie mocniejszej od D&D klasie PF to traci to jakikolwiek sens moim zdaniem.
Mogę tylko powiedzieć jedno… doczytajcie linki do końca.

Postać **
&
Rasa **

Są oddzielone od siebie. Co więcej… jeśli weźmiesz drowa z pathfindera to klasę również musisz brać z pathfindera. Nie można brać klasy podstawowej z jednego źródła, rasy z drugiego.

Cytat:
Moje pytanie brzmi natomiast tak:
Czy dopuszczony do użycia jest atut Leadership?
Leadership jest dostępny choć działa nieco inaczej niż w normalnej sesji. Pozwala przekonywać do siebie chwilowo masy, dzięki czemu drow może np. wpaść do jakiejś karczmy, wygłosić płomienną przemowę i zyskać na jakiś czas bandę z pochodniami i widłami.

Cytat:
Zagram drowem arkanistą (klasa dostępna w najnowszym dodatku do PF'a, czyli Advanced Class Guide - str. 8).
Niestety hybrid classes są zablokowane w tej sesji. Głównie z tego powodu, że poprzedni gracze nie mieli do nich dostępu, gdyż jeszcze wtedy nie istniały. To byłoby nieuczciwe wobec starej ekipy… sorry.

Cytat:
Skoro mechanika ma grać rolę pomocniczą, to czy jest możliwość lekkiego nagięcia np. wymagań klas prestiżowych, albo alternatywnych zdolności (PF)?
Nie. Nie można. Zbyt wiele zamieszania by to wywołało, zbyt wiele furtek otwarło. A ja nie mam ochoty wykłócać się potem co jest lekkim nagięciem, a co już nie.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 01-09-2014 o 11:33.
abishai jest offline