Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2014, 15:16   #81
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Co do kwestii mechanicznej, już ta kwestia była poruszona w temacie rekrutacji.

Mechanika.- niewiele rzeczy będzie rozgrywane czysto mechanicznie. Owszem wasz opis mechaniczny postaci będzie brany pod uwagę i będzie miał znaczenie, ale nie liczcie na rozliczanie każdej rundy i na to że stworzycie potężną postać której nikt nie podskoczy. Zasada “Nec hercules contra plures” obowiązuje w całej rozciągłości i dobrze wyszkolony garnizon wojskowy wdepcze w ziemię nawet potężnego maga <choć ze znacznymi stratami>.



I nie... nie będzie zmian w kwestii
Cytat:
Ale w sumie zapytam... Skoro mechanika właściwie nie ma większego znaczenia, to może niepotrzebnie w systemie gwiazdkowym jest opcja inwestowania w poziom?
... system przeszedł test podczas i nie widzę powodu go zmieniać. Nie widzę też powodu dyskutować na jego temat. Każdy ma własne zdanie, tyle że ja ...



Jako MG mam prawo prowadzić wg. reguł jakie mi się podobają i mieć w nosie wszystkie inne. A wy jako potencjalni gracze macie do wyboru różnych tyranów szukających graczy do swych sesji. Jeśli zdecydowaliście się na tą, to musicie grać kartami jakie wam rozdano.

Cytat:
A teraz sam jestem ciekaw, czy umiejętności społeczne odgrywały jakąś role w sesji? Nie wydaje mi się żebym zrobił choć jeden rzut na dyplomacje, i chyba tylko dwa razy rzucałem na wyczucie pobudek XD
Za to MG rzuca potajemnie na dyplomację/blef etc. Nie są to jednak rzuty wiążące, a bardziej decydują o tym jak odbierane są słowa waszej postaci. Jeśli wasza postać powie coś niewłaściwego, to rzut na dyplomację zdecyduje czy skończy się na upomnieniu czy na biczowaniu do krwi. Ot... tak to wygląda w praktyce. Natomiast żaden rzut nie da sukcesu, gdy nie jest poparty właściwym doborem słów i argumentów.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline