Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2014, 17:01   #87
Icarius
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał psionik Zobacz post
Pytałem o to w pw, ale może powinienem zapytać (doprecyzować) tutaj, bo w sumie może się to komuś przydać.

Wzięcie gwiazdek w rasie pozwala na wybranie niektórych szablonów/"potwornych ras". Pytałem, czy ich LA/kości rasowe wliczają się w poziom jaki wykupuje się za gwiazdki?

Dla przykładu postać z poziomem ** i rasą **** może zagrać drowem z szablonem X z LA +2, lub (dla przykładu) minotaurem (HD 6, LA +2).

Jeśli dobrze zrozumiałem MG, to LA wlicza się w poziom, więc postać miałaby w pierwszym wypadku 10 poziom (D&D) + szablon +2 oraz (w przypadku minotaura, jeśli to w ogóle możliwe) 4 poziom, 6 kości rasowych i LA +2.

Jako kontr-przykład podam postać, która te dwie gwiazdki rasowe wydała na poziom, będzie miała poziom 14.
Wiem, że mechanika ma znaczenie minimalne, pytam czy dobrze zrozumiałem i dysproporcja w sile ma tylko na celu zniechęcenie graczy do wariowania?
Ja to interpretuję tak:
-Rasa kupujesz osobno i modyfikator poziomu jest w niej uwzględniony. Płacisz za niego wraz z wykupem szablonu.
-Lvl osobna sprawa i płacisz z osobnej puli.

Czyli jak sobie wykupisz Minotaura, to potem jego lvl zależy od * w poziomie.
 
Icarius jest offline