Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2007, 08:05   #34
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Nie jestem zwolenniczką rządów jednego człowieka, choćby dlatego, że wierzę w ludzkie prawo do wolności poglądów, które każdy ustrój absolutny negował, mylę się? Jeśli zaś chodzi o wodza... Zdecydowana większość znanych mi przykładów pociągała za sobą śmierć ogromnej liczby ludzi i zagarnianie terenów innych państw. Nic więc dziwnego, że Hitler mógł obniżać podatki skoro z Polski jego wojska wywoziły wszystko co miało jakąś wartość. Podobnie w starożytności - kto podbijał i zdobywał majątki, ten mógł pozwolić sobie na łagodniejsze traktowanie własnego ludu.

Reasumując: myślę, że każdy ustrój byłby dobry gdyby na czele państwa stały wybitne jednostki, jak to określiłeś, które rządziły by nie dla pieniędzy a z poczucia odpowiedzialności za zajmowane stanowisko. Tak więc do władzy warto dopuszczać ludzi wykształconych i cenionych w danej dziedzinie. W przeciwnym razie osiąga się beznadziejny rezultat i reformy niczego nie zmieniające.
 
Wernachien jest offline