Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2007, 09:06   #35
pannamaslo
 
Reputacja: 1 pannamaslo ma wyłączoną reputację
LMGray, chodziło mi o to, że ustrój sprzyja korupcji, np. u sierot ZSRR i ogólnie państw socjalistycznych. Estonia może być wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Nie wiem, czy monarchie mają się tak świetnie. Nie jestem specjalistką, ale czy to nie jest tak, że monarchia w danym państwie pełni funkcję reprezentacyjną, a polityką zajmuje się np. parlament i premier? Nie ma w cywilizowanym świecie monarchii absolutnych, no, chyba, że nie licząc królów jakiś plemion Nie wiem, czy jest monarchia lepsza od innych ustrojów, nie moja działka, ale fakt, że nie ma tych monarchii za dużo. Zresztą taka typowa monarchia opierająca się na dziedziczeniu tronu jest co najmiej nie trafiona ze względu na genetykę...Nie masz żadnej pewności, że dobry monarcha spłodzi równie światłe potomstwo.

"Uważam, iż właśnie w takich państwach, gdzie jedna wybitna jednostka prowadzi naród wzrost gospodarczy jest najszybszy." Taka jednostka, jeżeli w ogóle przychodzi na świat, to może raz na 100 lat. Potem umiera i co? Gdzie znajdziesz drugiego?

Zdravim!
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline