Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2014, 20:44   #3
Fielus
 
Fielus's Avatar
 
Reputacja: 1 Fielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodzeFielus jest na bardzo dobrej drodze
Kim jestem?
Pytanie wydawało się błahe w porównaniu z bezmiarem otoczenia, którego nie rozpoznawał, a które czuł, że pragnie zbadać. Czuł się nagi i był nagi, zdławiony i zakrzyczany przez nieistniejących heroldów zagłady. W takim stanie nie mógł niczego, a pragnął wszystkiego. Każdej, pojedynczej drobiny informacji, która przybliżyłaby go do stania się wszystkim.
Kim byłem...?
To pytanie, z pozoru łatwiejsze, zrodziło tylko więcej niepewności. Nie wiedział nawet, skąd pochodzi, dokąd należy i gdzie zmierza. Pożądał tylko... czegoś... potęgi... władzy i splendoru należnego tym, którzy należeli do klasy wybranych, oligarszej kasty świata.
A więc kim będę?
To pytanie było najłatwiejsze spośród tych trzech.
Będę... władcą.
Wtedy niebyt stał się Morganem de Noirchien, nieprawdziwym baronem fikcyjnego dominium, które postanowił sobie stworzyć.

Pierwsze - okrycie. To wydawało się łatwe, zważywszy na leżącą tuż obok, porzuconą mnisią togę. Morgan ostrożnie, starając się nie wykonywać zbędnych ruchów, odprężył się i myślową wicią sięgnął w kierunku habitu. Informacja była dla niego najbardziej śmiertelną bronią, a teraz wiedza o tym, jakie implikacje będzie miało sięgnięcie po porzuconą szatę wydawały się kluczowym elementem.
Niewątpliwie potrzebował okrycia, a przebranie świątobliwego męża było aż nazbyt odpowiednie, by wtopić się w tłum i patrzeć, słuchać, obserwować... Ale baron chciał jednocześnie pozostać nieodkrytym - bycie odnalezionym to zbyt wysoka cena za skromność.
 
__________________
" - Elfy! Do mnie elfy! Do mnie bracia! Genasi mają kłopoty! Do mnie, wy psy bez krzty osobowości! Na wroga!"
~Sulfelg, elfi czarodziej. "Powołanie Strażnika".

Ostatnio edytowane przez Fielus : 13-09-2014 o 14:23.
Fielus jest offline