Wątek: Terry Pratchett
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2007, 20:41   #6
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Pratchett, a konkretnie jego książka "Pomniejsze Bóstwa", wpadł w moje ręce parę dni temu. Otworzyłam sobie pierwszą stronę żeby zobaczyć co to w ogóle jest, i od razu przeczytałam 15 stron :P

Ta książka wciąga...

Świetny humor, ciekawe zwroty akcji, niesamowicie inteligentne puenty - to główne cechy tej książki. Do tego ciekawe, nieszablonowe postacie wplątane w boskie (lub żółwie w tym przypadku) wydarzenia. Jestem za setną stroną i już mogę powiedzieć - kocham Pratchetta.

Pozwolę sobie coś zacytować, dla tych którzy nie wiedzą o czym mówię

Cytat:
- To mleko jest do niczego - stwierdził Om. - Podobno w Efebie panuje demokracja. W takim razie to mleko powinno mieć prawo głosu.
I te filozoficzne teksty...zwalają mnie z nóg.

Cytat:
Żółw jest stworzeniem żyjącym na ziemi. Właściwie nie jest możliwe życie blizej gruntu, jeśli nie przebywa się pod nim. Horyzony żółwia sięga na kilka cali. Żółw porusza się z taką prędkością, jaka wystarcza do polowania na sałatę.
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher

Ostatnio edytowane przez Redone : 10-03-2007 o 20:43.
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem