Wątek: Terry Pratchett
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2007, 22:51   #7
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Tak sie składa, iż nie czytałem tej księżki Pratchetta, co musze chyba nadrobić, ale nie o tym chciałem pisać.
Otóż co ciekawe, w każdej książce jest poruszany jakiś problem społeczno-filozoficzny przedstawiony w bardzo zabawny sposób. I choć nie wiem dokładnie o czym są "Pomniejsze bóstwa" także z pewnością tam pewne ciekawe sentencje są poruszane.
Podobnie jest w innych książkach, które odnoszą się do tolerancji, demokracji, fanatyzmie, etc.
Jednak nie musicie sie bać - nie są to w żadnym stopniu powiastki filozoficzne, gdyz te właśnie "ważne kwestie" ukazane są w tak zabawny sposób, iż mozemy tylko zazdrościc mieszkańcom Ank Morpok, czy Świata Dysku tego na pozór prostego zycia, a dziwić sie sobie, iż tak komplikujemy nasz świat.

Pozdrawiam
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem