Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2014, 16:41   #31
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Zdarza mi się wyjeżdżać na kilka dni bez netu. Czy to mnie dyskwalifikuje?
Jeśli zdefiniujesz mi stwierdzenie "kilka dni" i określisz częstotliwość tych wyjazdów to będziemy myśleć .

Cytat:
I ewentualnie. Jak byś widział rolę i obowiązki drugiego MG?
Póki co to kwestia otwarta. Wiele zależałoby od dyspozycyjności kandydata i jego chęci do zajęcia się konkretnymi sprawami. Najogólniej drugi MG mógłby albo prowadzić połowę albo 1/4 graczy, albo zajmować się sprawami, że tak to ujmę, zakulisowymi . Plus oczywiście dostałby pewną swobodę działania i możliwość wprowadzania do sesji swoich pomysłów po uprzedniej konsultacji ze mną.

Cytat:
Jak dużą dawkę wiedzy o naszych rasach MG potrzebuje? Mamy pisać nawet o tym co się je, czy odpuścić
To już akurat twoja dola . Masz mi wysłać tyle, bym nie czuł niedosytu, ale zarazem nie zanudził się czytając o codziennych rytuałach kasty bednarzy . A jeśli idzie o jedzenie to jeśli jedzą coś niekonwecjonalnego, to jak najbardziej, napisz.

Cytat:
Napisał Fiath Zobacz post
Zastanawiałem się nieco nad klimatem fantazy i zauważyłem, że nie uwzględniono go w propozycjach celów końcowych.
Może ustalmy dodatkowe punkty pokroju: "Wyrżnij smoki" albo "opracuj zaklęcie teleportacji"?
Rozgraniczmy: ty mówisz o celach gry, ja o datach jej zakończenia. Obie rzeczy nie do końca się pokrywają, bo daty nie mają być celami, a wytycznymi, wedle których będę kończył grę.

Cytat:
No i gdyby ktoś chciał grać syrenami czy inną rybą, to tworzenie galleonu byłoby nieco zabawne.
Fakt. Ale tak samo byłoby zabawne wynajdowanie teleportu przez rasę bez zdolności magicznych, jak krasnoludy. Wiesz, o co mi chodzi ? Na chwilę obecną nie mogę dokładnie określić końca sesji, to, co podałem to jedynie propozycje przykładowe. Gdy już będę wiedział konkretnie kto i czym gra, wtedy nieco spersonifikuję te wydarzenia.

W ogóle nie wiem czy należy zakładać jakieś cele, których wypełnienie gwarantuje wygraną. Bardziej skłonny jestem dać np. trzy cele różne dla każdej cywilizacji, za które wypełnienie byłyby jakieś tam nagrody w różnej postaci. Ale to tylko luźny pomysł. Pokażę to na przykładzie krasnoludów:

1) Do tury xxx wydobądź przynajmniej 50 ton węgla/miedzi/żelaza
2) Jako pierwszy opracuj obróbkę żelaza
3) W turze xxx miej najlepiej wyposażoną armię świata.

Co wy na to ? Według mnie to ciekawy powiew świeżości i różnorodności, no i w tym wypadku dodam cele tym, którzy sami ich nie mają .
 
MrKroffin jest offline