Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2014, 14:29   #15
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Nie wiem, wszystkiego na tej stronie nie czytałem, części poświęconej FAE akurat wcale. Bo jeśli chodzi o surową mechanikę, to w sesji zastosujemy raczej lekko rozwinięte FAE (link do świetnej polskiej wersji). Aczkolwiek jeśli to będzie stanowiło kość niezgody, to może i pojedziemy na pełnym Fate.

Generalnie z podręcznika do Fate Core (PDF darmowy na stronie wydawcy) bierzemy niuanse interpretacyjne, sposób zbudowania relacji między bohaterami, sposób prowadzenia, ew. budowania scenariusza i inne.

Oczywiście strona, którą podlinkowałeś jest świetna (srebro w tegorocznych Ennies o czymś świadczy), ale jeśli chodzi o surową mechanikę, to chyba lepiej na początek zgłębić podręcznik do FAE (jeszcze raz link). W każdym razie dla mnie właśnie on będzie podstawowym punktem odniesienia.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline