Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-10-2014, 18:43   #3
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Ad 1 Prosta zasada, im lepsze opisy (ciekawe, pomysłowe, nietuzinkowe) tym mniej będę polegał na mechanice. Mechanika ma wspomagać gracza i MG a nie ich wiązać. Choć przyznaję, że dobrze zrobiona mechanicznie postać będzie miała troszkę łatwiej.

Ad 2 Jeśli chcesz odgrywać postać kobiecą to odgrywaj. Ba! W Eberronie możesz wcielić się w postać bez płci (warforged - żywe konstrukty) jeśli tylko sobie życzysz.

Ad 3 Jasne, jeśli spodoba mi się twoja postać mechanikę możemy dogadać na GG czy PW. Jak lubię się chwalić, jestem munchkinem który potrafi zrobić mechanikę do nawet najbardziej zwariowanej koncepcji postaci.
Oczywiście dalej musisz odrobinkę poczytać (inglisz) o samym mieście i świecie.

Ad 4 Co potrafi postać na 6 poziomie? Tutaj przypomnę DDkową zasadę ćwiartek:
Poziomy 1-5 to poziomy zwykłych ludzi, mag na 5 poziomie może już latać i ciskać ognistymi kulami, zabójca jednym ciosem zdejmie ofiarę... Wy jesteście o krok dalej, jesteście mistrzami w swoim rzemiośle ale jeszcze nie nadludźmi.
Jeśli miałbym porównać 6 poziomową postać do jakiegoś znanego bohatera najlepszym wyborem będzie Batman z filmu z Nicholsonem.

Ad 5 32 punkty i ten kalkulator.
Myth-Weavers daje mi najbardziej przejrzysty obraz mechaniki więc ktokolwiek zrobi w nim mechanikę może liczyć na + wynikające z mojego lenistwa, łatwiej mi otworzyć link do MW niż sprawdzać gdzie w którym miejscu gracz zawarł interesujące mnie informacje.

PS Obrazki mają mało mówić, choć przyznaję, że po przeczytaniu informacji z linków można już co nieco z nich wywnioskować

Edit:
Tak ten sam świat co DDO choć Sharn jest większe i wyższe od Stormreach, nie bez kozery nazywane jest miastem wież.
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 08-10-2014 o 18:58.
Googolplex jest offline