Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2014, 18:37   #5
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Uuu, mój Warlocku, nakłamałeś tutaj :P

max bonus +10 odnosi się do tego, że chociaż premia z usprawnienia przedmiotu może wynosić maksymalnie +5, to cena wspomnianego przedmiotu może być jeszcze modyfikowana przez dodane specjalne zdolności (które wedle podręcznika nie mają przeważnie stałej, ustalonej ceny, lecz cenę odpowiadającą odpowiedniej premii), które moga wywindować wirtualną premię przedmiotu (ustalaną na potrzeby określenia jego ceny) powyżej +5.

Dla przykładu Splugawiony Miecz +3 Prędkości ma, na potrzeby ustalenia jego bazowej ceny, wirtualną premię +8=+3[usprawnienie]+3[Prędkość]+2[Splugawienie], więc jego cena wynosi 128 000sz.

*Przedmioty o łącznej premii powyżej wspomnianego +10 to artefakty, które nie mają ceny i nie można ich stworzyć w zwykłym procesie tworzenia magicznych przedmiotów.

*Tarczę tworzy się jako przedmiot zupełnie osobno od pancerza i premie pancerza nie mają wpływu na cenę tarczy i vice versa; nie trzeba tworzyć pancerza i tarczy jednocześnie, dowolna stworzona tarcza pasuje do dowolnego stworzonego pancerza, chyba że specjalne zasady konkretnego pancerza lub tarczy stanowią inaczej.

Edit: Warlock - wziąłeś to ciut za poważnie, a właściwie bardzo za poważnie, bo ja wcale nie byłem poważny wspominając o tym, że nakłamałeś. Dodałem emotikonkę, żeby się jeszcze kto nie pomylił :P
 
__________________
Cogito ergo argh...!

Ostatnio edytowane przez Someirhle : 14-10-2014 o 19:30.
Someirhle jest offline